Disclosure: electro-housové duo roztančí Roxy!
14.3.2014
0.00

Necelé dva měsíce nás dělí od grandiózního vystoupení dvou bratrů, kteří si říkají Disclosure! Koncert proběhne již 14.3 v prostorách tanečního klubu Roxy na Dlouhé ulici. Zažijte premiérovou show s nefalšovaným anglickým stylem.

 

Howard a Guy Lawrencovy pocházejí ze Surrey a do hudebního světa vstoupili v roce 2010 se skladbou Offline Dexterity. Národní rádio vyjádřilo podporu v roce 2012 a začalo hrát skladbu Tenderly. Když se tato písnička dostala do podvědomí posluchačů, roztrhl se pytel elektronického synthpopu, který si je pomaličku podmanil.

 

Rozhodujícím úderem byla skladba Latch, která se v říjnu téhož roku vyšplhala na 11. místo v Uk Singles Chart. Následně je BBC rádio zvolilo za krále elektra, synthpopu, UK garage, díky skladbám White Noise a You & Me, které se dostaly do žebříčku TOP 10. Všechny tři skladby byly shromážděné na EP The Singles.

 

 

3. června 2013 ve spolupráci s PMR Records se zrodila jejich deska- Settle, kterou britský magazín Pitchfork ohodnotil jako Best New Music nesoucí 9,1 bodu.

S debutovým albem Settle přišla vlna pozitivní kritiky nejenom z domova, ale i z Evropy, dokonce i z Austrálie. Kromě těchto songů je deska obohacena o další electro-housové poklady a to Voices a Help Me Lose My Mind.
Že jejich tvorba opravdu stojí za to, dokazuje i nominace na Brit Awards v 5 kategoriích, či nominace na Grammy za nejlepší taneční album.

 

Disclosure rozebíhá celosvětové turné po více jak 40 evropských, amerických a kanadských městech, včetně největších festivalů: Coachella Valley Music, Arts Festival, Glastonbury Festival, Lollapalooza hudební festival v Chicagu a Sasquatch festival v státě Washington.

 

 

No a my se budeme muset uspokojit jenom s klubovým vystoupením, než tato dvojice nezjistí, jak je Praha velice kulturní a kouzelná metropole.

 

Odkazy:

https://www.facebook.com/events/431901356914205/

https://www.facebook.com/disclosureuk