Digitonal Praze představí novou desku!

Projekt Digitonal skladatele filmové hudby Andyho Dobsona představí už tuto sobotu v Paláci Akropolis v Praze na Žižkově nové retrospektivní album Be Still My Bleeping Heart. Klávesový virtuóz a klarinetista s sebou na průběžný festival Music Infinity tentokrát zasvěcený londýnskému labelu Just Music přiveze také okouzlující houslistku Samy Bishai a Joshua Doherty, který se Digitonal na koncertech stará o rytmiku.


Poslední koncert Digitonal na Music Infinity v únoru 2009 byl podle dobových recenzí zážitek, publicista Mycklik dokonce psal, že na celý život. „Jemné zvuky se tak dlouho převalovaly zprava doleva a teprve tehdy, když se na jedné straně řádně vypovídaly, zase si to vesele štrádovaly nazpět, až se vám z nich zatočila hlava,“ popsal tehdejší koncert v Paláci Akropolis.

Ten letošní bude snad stejně vydařený. Ssoudě podle aktuální desky – retrospektivní kompilace skladeb z let 2002 až 2008 postihne všechny dosud vydané zásadní skladby.

Digitonal patří mezi oblíbence pořadatelů věhlasného festivalu The Big Chill, jehož česká mutace se před lety na jednu sezonu zastavila i v Praze na Střeleckém ostrově. Jejich výjimečné pozice si všiml i pořad Selector British Council, podle jeho tvůrců Digitonal patří mezi nejzajímavější live act současnosti.

Digitonal fanoušky elektronické hudby laskají už od devět let. Kvůli fúzi klasiky zabalené do moderního hábitu bývají přirovnáváni k The Orb, Future Sound of London, nebo Orbital. „Pohybujeme se v žánru, kde se dá zúročit spousta různých hudebních vlivů – od vážnohudebního minimalismu až po beaty značky Warp,“ říká k tomu hlava projektu Andy Dobson.

Spolu s Digitonal na Music Infinity vystoupí další dva zástupci vydavatelství Just Music Marco Union s deskou A Lost Connection a dvojice Echaskech s aktuální nahrávkou Shatterproof.

Vstupenky na Music Infinity jsou v předprodeji v pokladně Paláce Akropolis za 299 korun, na místě budou o sto korun dražší.

On-line jsou vstupenky k dostání přes Ticketpro (http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/609784-music-infinity-2011-marconi-union-digitonal-echaskech.html)

Další informace na

www.palacakropolis.cz

http://www.digitonal.com/

http://www.myspace.com/digitonal