Delegace z Wonderlandu – Emilie Autumn – report

V sobotu 17.3 Prahu navštívila víla z říše za zrcadlem, Emilie Autumn se svojí okouzlující dámskou delegací nazývanou Bloody Crumpets .

 

Koncert se konal v pražském, lehce odlehlém klubu v Kyjích. Návštěvnost nebyla početně nijak závratná, ale každý příchozí byl originál. Emilie a její nádherné společnice nás zvedli do výšin fantazie, odpoutali od šedi současnosti a předvedli bezkonkurenčně skvělou divadelní show.

 

Na stěnách a na krámku vzadu v hledišti se svítilo svíčkami, hrála hudba z minulého století. Všichni nedočkavě očekávali nástup zpěvačky. Začala asi o hodinu a půl později, její příchod však byl opravdu éterický. Začala stínohra na plátně za „zrcadlem“, pak už bylo všechno rychlejší než světlo a najednou konec! To na co čekáš 2 roky skončilo.

Stage byla jakýmsi mezisvětem mezi abstraktním věčně trvajícím viktoriánským čajovým dýchánkem a naší realitou jednadvacátého století. Slečny na podiu byly oblečeny do vyzývavých korzetů, které jsou pro Emilii tak typické. Zpěvačka sice změnila image, rudovlásku vystřídala blondýnka s ptačími pery ve vlasech, ale na kráse jí to nijak neubralo. Navíc mě velice mile překvapilo, jak dobře zní její hlas naživo. To co mi v mp3 formátu přišlo jako hlasový průměr, který je vyvažován jejím originálním vzezřením, naživo znělo skvostně.

Emilie zahrála jak hity z předchozích alb, tak nejnovější písně z čerstvého alba Fight like a girl. Pro mě byly ten večer nejpovedenější tyto tři srdeční záležitosti : Liar, The art of suicide a Thanks god im pretty.

Jelikož byl koncert  tak napůl divadlem, spojeným s kabaretem, zábava opravdu nevázla. Fanoušci v prvních řadách byly vílám takřka na dosah ruky. Někteří pili z jejich čajových šálků, dvě slečny byly dokonce políbeny „Naughty Veronicou“.

Na závěr nám Emilie promluvila do duše a všechny nás vřele povzbudila v tom at jsme co nejdivnější a nenecháme se strhnout proudem průměrnosti. Navíc dodala, že jí Praha bytostně uchvátila a že sem v blízké době přijede rozvíjet své literární tvůrčí schopnosti, takže kdo jste její koncert proměškal, nezůstávejte doma, třeba někde v ulicích staré Prahy narazíte na podivnou vílu z říše za zrcadlem.