ČůzFest – největším tahounem se stala kapela Imodium!

ČůzFest je nový festival, jehož první ročník se uskutečnil 26.11. v Lysé nad Labem. V line-upu se objevilo sedm kapel, největším tahounem pak broumovská kapela Imodium! Celým večerem nás provedlo prasátko, za nímž se skrýval moderátor Pavel Wieser: „.. a když prasátko řekne Čůz, tak vy řeknete Fest…“!

 

Celou akci odstartovali po půl sedmé punk-rockový Better Life z Prahy. Jelikož jejich nový kytarista onemocněl v Luftu se představili pouze ve tří členné sestavě. Kluci se snažili vtipkovat a natáhnout lidi k pódiu. Zahráli to nejlepší ze své tvorby a představili i nový song. Nicméně sál se bavil i v sedačkách a tak se Better Life dostávalo potlesku a jásotu pouze od sedících lidí.

 

Druzí vystoupili téměř domácí Crossband z Nymburka. Crossbandi zahráli netradičně akusticky a byl to velmi vydařený set.

 

Před očekávanými Imodii, vystoupila pražská parta Audio Attaché, i když se sebevíc snažila, nedokázala sedící dav dostat před pódium.

 

To se podařilo „headlinerům“ tohoto večera! Kapela ještě zvučila když už se hloučky lidí začínaly přesouvat k pódiu. Není se čemu divit, Imodium jsou zkrátka oblíbení, mají za sebou vystoupení na předních českých festivalech. Letos si zahráli před kanadskými Simple Plan. Zazněly všechny známé písně  jako Žiletko má lásko, Polarity, Břehy, Hlavou, … a v „kotli“ se konečně skákalo. Publikum se dokonce dožadovalo přídavku 2x.

 

Imodium dav rozproudili a tak kapela Sníh na schodišti měla připravenou dobrou půdu. I ti jsou v tomto kraji, zdá se, oblíbení. Pod pódiem se opět objevovaly skupinky fanoušků, kteří zpívali a tančili společně s kapelou. Sněhuláci, jak si říkají, do Lysé nepřivezli sníh, pouze kvalitní show.

 

Celý večer zakončily kapely ČéTé a Pořád Jinak!

 

Velkým překvapením byla také tombola, která byla součástí festivalu. Dárky do soutěže věnoval hlavní sponzor Čůzfestu, Hell.cz legendarni tatto a piercing studio v Praze!