Criminal Colection: „Snažíme se dělat to pestřejší…“

V sobotu 5.3. se v KD Boršov konal již druhý ročník DWD FESTU! My jsme při této příležitosti vyzpovídali baskytaristu kapely Criminal Colection…

Fotoreport z DWD Festu najdete zde!!!

Oldovi jsme položili několik otázek, tak si pojďte přečíst odpovědi a dozvíte se něco o kapele, jejich písních anebo co chystají dále…

Ahoj, taková otázka pro začátek… Jak se vám dnes na DWD Festu hrálo?

Ahoj! Hrálo se skvěle, na to, že jsme hráli až od půlnoci. Obdivuju ty lidi, co to vydrželi od dvou hodin od odpoledne, takže super koncert.

Přijeli jste se na nějaké kapely podívat i jako hosté? Těšili jste se na některé?

No jasně na kluky z JSTN, které jsme díky naší neschopnosti nestihli, jinak před chvilí jsme koukali na Fast Food Orchestra a dost nás to dostalo! Je vidět, že ti chlapi umí hrát a hrozně je to baví, fakt paráda.

Kdyby jste se měli představit fanouškům, kteří Vás neznají. Kdo jsou Criminal Colection?

Criminal Colection jsou tři burani a velcí kámoši z nejnebezpečnější části Beskyd, kteří mají hrozně rádi muziku a živé koncerty.

Máte písničky v angličtině i v jazyce mateřském… Které máte, potažmo které hrajete raději?

Máme písničky jak v češtině, tak v angličtině. Nedá se říct, že bychom měli nějaké víc radši jak ostatní. Když hraješ písničku pořád dokola na každém koncertě, tak tě přirozeně omrzí hrát to samé pořád dokola. Snažíme se dělat to pestřejší, nepsat si playlist, hrát si písničky podle toho, co nás zrovna napadne s tím, že samozřejmě každá kapela hraje nejradši nejnovější pecky. Ale jak říkám, je to přirozené. Nedávno jsme měli dokonce koncert, kde jsme hráli snad jen samé staré věci z našeho prvního demáče z roku 2005.

Písničky, které jsou v anglické přesto uvádíte v čestině, jak vás to napadlo? A koho?

Asi Hennyho (bubeník kapely; pozn. redakce), ani nevím, nikdy jsem to neřešil… Možná nám přijde vtipné říct místo Stacy´s crying-Stázka pláče, tak to zní jak Tublatanka (smích). Fakt nevím…

Loňský rok jste jeli tour s kapelou NSOS, plánujete něco na rok letošní? Jakou kapelu byste si přizvali?

Ano, jeli jsme tour s kámošema z NSOS. Na tento rok neplánujeme vůbec nic s jinou kapelou, spíš se snažíme soustředit na sebe. Je to skvělá věc, udělat si dvě kapely podobného stylu tour, ale stojí za tím hodně sil z obou stran, navíc domluvit se v 7 lidech je daleko obtížnější, než domluvit se ve třech .

Léto se blíží… Budeme vás moci vidět na nějakém festivalu?

Ano snad jo, máme dost klubových koncertů a zrovna obepisujeme festivaly. Hrajeme taky na hodně bikeových akcích, stačí sledovat náš bandzone.

Plánujete nějaké nahrávání nebo videoklip?

Ano plánujeme. Chceme udělat singl, který nahrajeme a na něj natočíme náš první videoklip. Chceme si na tom dát záležet, takže je jasné, že se do toho nějak moc neženeme, pak jen přijít do studia, naprcat to tam a je to (smích):D.

Před měsícem jste se stali supportem kapele Vanilla Sky… Jak jste se k tomu dostali? Máte rádi Vanilla Sky?

Kamárad dříve dělal v Praze koncerty a nějak postupem času na to začal dlabat. Nedávno nám přesto udělal koncert (pražský křest CD) s NSOS, došlo docela dost lidí, asi ho přepadla nostalgie a rozhodl se, že udělá Vanilla Sky v Praze. Byli jsme moc rádi, že řekl o support zrovna nám. Na větší akci jsme nikdy nehráli, bylo to skvělé. Byl to super víkend, opili jsme nejednoho pražáka ze slivovice a taky se dozvěděli, že ne všichni italové jsou tmavé pleti (smích).

Nedávno jste vyhráli cenu poroty v soutěži Coffee Breaks, čekali jste takový úspěch, překvapilo vás to?

Máme radost! Nečekali jsme to vůbec. Vůbec se do soutěží nehlásíme, já osobně si myslím, že kapely by mezi sebou soutěžit ani neměly. Na druhou stranu jsem rád za to, jak to dopadlo a opravdu si vážím ceny poroty. Jsme všichni chudí studenti a je super, že jsme dostali poukaz na 50 000 kč. Konečně si můžem koupit něco, co bude aspoň trošku znít a vypadat.

Finálové vystoupení Criminal Colection v soutěži Coffee Breaks

Co by si nakonec vzkázal fanouškům?

Co bych vzkázal? Že jsem rád, že jich přibývá a děkuju jim moc za to, že i když nemáme na facebooku 10 tisíc fans, tak lidi na koncerty chodí a podporují naživo… Je skvělé, že skoro na každém koncertě vidím lidi, co si zpívají s námi, a tak to má být, kapely by měli hrát koncerty. Jakmile někdo něco nahraje a tlačí všechno přes bandzone a facebook, nedejme bože spamuje svou kapelu, tak se mi to nelibí! Jsem rád za ty lidi co na koncert přijdou a udělaj radost jak nám, tak snad i sobě .
Díky moc za rozhovor a měj se pěkně 🙂

I my děkujeme za rozhovor a přejeme hodně hudebních úspěchů!!!

Odkazy:

bandzone.cz/criminalcollection; facebook.com/Criminal-Colection