COVERS FOR LOVERS – Dobrý zprávy (2012)

Už z názvu prozrazuje, o co se snaží skupina Covers For Lovers. Předělávky známé a neznámé co klukům zůstalo v paměti předělávají do pop-punkového kabátu. Pánové před rokem nahráli EP s názvem „Do not cover“. Postupem času přibývaly nápady na papír, zejména vlastní tvorba a tak se rozhodli natočit první CD s pozitivním názvem „Dobrý zprávy“, které vydali koncem března, přesně na první jarní den, 21.3. 2012, ve vlastním nahrávacím studiu.

 

Na desce najdeme 10 vlastních věcí a 3 coververze, z toho jedna česká a dvě v angličtině a nabízí 40 minut pohodové muziky. Nová deska je melodicky propracovaná v pop-punkovém stylu. Pilotním singlem je hitovka „Nashledanou“, kterou jste mnozí mohli slyšet na několika rádiích a také na obrazovce. Právě k této skladbě byl natočen videoklip.

V textech se objevují příběhy ze života, zklamání ve vztahu, dokonce i politické problémy. Právě politický protest song je „Moderní stát“. Je to přesně o tom, co se v téhle době děje, arogance našich politiků, braní úplatků a rozkrádání státu. Píseň „Zlatý 80tý“ je vzpomínková na tyhle léta, pro někoho opravdu srdcová záležitost. Nejspíše zavzpomínal, zakladatel skupiny C4L, bubeník Aleš /bývalý člen skupiny Jaksitaksi/, který napsal většinu textů. Tahle písnička je dokonce ve dvou verzích, jedna je v klasickém rockovém podání a jako bonus za poslechnutí celé desky se na závěr zjeví velmi vydařený remix v disko úpravě. Jakoby vypadla z dílny Michala Davida či Maxim Turbulenc.

 

Na albu najdeme coververze ze známého muzikálu „Pomáda“, velmi zdařilý cover ve spolupráci se zpěvačkou Anke. Za zmínku stojí i obal desky v retro stylu se sympatickou dívkou a gramofonem. Deska je zdařilá, jen mi připadá, že po 6 skladbách ztrácí tempo a ubírá se jiným směrem, což je škoda. Co se týká po textové stránce, tak pánové nepříchází s ničím novým, nicméně hodí se ke stylu muziky a navíc perfektně padnou zpěvákovi do úst a nemá žádné problémy s artikulací. Na to, že se deska nahrávala skoro rok, mohla být o něco delší. Snad se dočkáme ještě do konce roku dalšího videoklipu a nezbývá mi nic jiného, než kapele popřát hodně úspěšných songů a příští rok třeba další CD.

 

Tip na hit: Zlatý 80tý, Nashledanou, Pomáda, U sklenice vína