Compromysh natočili svůj první videoklip!

Příbramská kapela Compromysh má za sebou nahrávku, křest a zveřejnění prvního oficiální videoklipu. Videoklip vznikl na píseň „Holka od Vedle“, křest klipu proběhl 11.12. v příbramském klubu Motor Bar Tarantule, kam zavítalo přes 100 lidí a víc by se do klubu snad ani nevešlo. Kmotrem klipu se stal Vilda Potůček ze spřátelené kapely Alexxia. Zveřejnění proběhlo na serveru youtube.com, přímo na Štědrý večer, bratři tak dali fanouškům pod stromeček hudební nadílku. Abychom se dozvěděli o novém klipu více, zeptali jsme se kapely na pár otázek.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tYiXym3BW2w

První otázkou bych se zeptala proč právě písnička „Holka od vedle“?

Tak na první otázku je odpověď jednoduchá. Tu písničku a klip na ni jsme připravovali už od loňské zimy. A tak nějak jsme si v hlavách projížděli možnosti, kde by se klip mohl odehrávat. Je to písnička o vztahu, postavy jsou smyšlené, ačkoliv hodně osob se v ní vidí. Stala se naší oblíbenou písničkou.

Proč jste si nevybrali třeba nějakou ze starších písní?

Při poslechu starších písniček nám přišlo, že přeci jen kvalita nahrávky byla lepší. Přemýšleli jsme už tehdy před 5 lety o klipu na písničku Už nikdy, která byla věnovaná našemu kamarádovi, který bohužel nemůže být mezi námi, ale nakonec vyhrála Holka.

Kdo vymyslel scénář k videoklipu?

U scénáře klipu jsme se střídali. Ten přidal to, ten zase tohle a tak vznikl klípek. Je taky docela vtipné, že jelikož jsme bráchové, jednoho napadla myšlenka a v ten samý moment, aniž bychom si něco řekli, toho druhého také, třetího pak  napadlo okamžité pokračování.

Podle čeho jste vybírali herce do videoklipu a kde všude jste natáčeli?

Herec i herečka jsou naši dobří kamarádi. Zvedl se telefon a zavolalo se jim a oni na to kývli okamžitě. Byla radost s nimi trávit volné chvíle. Během té písničky se z nich stali profesionálové. Zahráli to moc hezky. Více méně se natáčelo v Příbrami, jen koncert se odehrával v Kovářově . Pak jsme navštívili ještě jedno místo a to Vysoká u Příbrami. Jsme Příbramáci a jsme na to hrdí. Taky jsme chtěli náš první klip natočit v našem rodišti.

Jak se vám hrálo ve videoklipu, nějaká příhoda před kamerou?

I přestože to byla naše první zkušenost s profesionálním kameramanem, tak můžem říct, že se nám hrálo výborně. Bylo při natáčení hodně legrace. Bavilo nás to. Taky těch příhod bylo opravdu hodně. Například jsme se báli o své životy, když jsme natáčeli v několika metrové výšce. Stáli jsme na dřevěných prknech, a ta byla mokrá, jelikož několik dní před natáčením stále pršelo, dřevěná prkna tak pořád klouzala. Ale asi největší legrací bylo to, že po 10 minutách natáčení se na nás přišla podívat Policie. Dostali ohlášení, že děláme hluk, tak jsme jim naši situaci vysvětlili.

Jak se vám líbil křest?

Křest byl užasný. Přišlo se podívat, jak už bylo sděleno okolo 100 lidí, kteří si večer užívali. Pustil se klip, DVD se polilo pivem, zahráli jsme skoro všechny naše písničky. Na vyjádření stačí dvě slova. Super večer!

Plánujete natočit další videoklip, na jakou pisničku by to bylo a kdy??

Určitě nechceme zahálet. Je začátek roku a my si dali předsevzetí, že během tohoto roku uděláme CD, na které už připravujeme písničky a v hlavách všech nás 3 je vidina klipu opět na stejnou písničku.Krásně se doplňujeme, že? Ale ještě nebudeme zvěřejňovat na jakou písničku to bude. Přeci jen by to pak nebylo překvapení :-)! Nechejte se překvapit!

Tímto děkujeme klukům z kapely za rozhovor a přejeme mnoho hudebních úspěchů.