Colours of Ostrava vystoupí zpěvačka Ellie Goulding, elektronický mág Kavinsky i hvězda afrobeatu Seun Kuti

Úspěšná britská zpěvačka ELLIE GOULDING rozzáří letní COLOURS OF OSTRAVA 2023 a stává se vedle kapely OneRepublic, rapera Macklemora a nigerijského zpěváka Burna Boye další hvězdou tohoto mezinárodního hudebního festivalu.

K novým přírůstkům do programu dále patří z elektronické hudby francouzský průkopník synthwave Kavinsky nebo hvězda kanadské hip hopové scény Haviah Mighty. Z africké hudby se v létě v Ostravě představí například nigerijský skladatel, saxofonista a klávesista Seun Kuti, nejmladší syn vynálezce afrobeatu Fely Kutiho, od kterého Seun převzal legendární kapelu Egypt 80 a navázal s ní na otcův revoluční odkaz. Afro-futuristický, bass-heavy, electro-funky sound z undergroundu africké diaspory v Montrealu přivezou do Ostravy formace Moonshine a zpěvák a raper Pierre Kwenders.

K dalším dosud potvrzeným jménům na Colours of Ostrava 2023 patří OneRepublic (USA), Macklemore (USA), Gilberto Gil (Brazílie), Sleaford Mods (Velká Británie), Tom Grennan (Velká Británie), Lubomyr Melnyk (Kanada / Ukrajina), The Comet is Coming (Velká Británie), Hania Rani (Polsko), Son Rompe Pera (Mexiko), LaBrassBanda (Německo), The Longest Johns (Velká Británie), Luke Howard (Austrálie), Garden City Movement (Izrael), Imed Alibi & Khalil EPI (Tunisko) a Lala Tamar (Izrael).

Celkově festival Colours of Ostrava nabídne od 19. do 22. července 2023 v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic na desítce hudebních scén program plný velkých hvězd, strhujících kapel všech žánrů z celého světa a na dalších mnoha scénách výjimečný nehudební program včetně mezinárodního fóra Meltingpot, divadel, filmů, workshopů i výtvarných aktivit.

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti GoOut.