Clou: „o vydání desky uvažujeme nejdřív na příští rok“

Ve středu 28.7. proběhla v Praze akce Freeride motokros, kde jsme pro vás vyzpovídali zpěváka kapely CLOU. Pokud chcete zjistit na kdy připravují novou desku, jakou píseň hrají nejraději, jestli chystají tour, přečtěte si náš rozhovor.

Začneme klasickou otázkou, jak se Vám tady dneska hrálo?

Dobře, já mám Freeride rád a i dneska se mi moc líbil. Krom toho to pořádají moji kamarádi, jak z Horsefeathers tak od Electric.

Jakou písničku hrajete nejradši?

Každý z nás to má asi jiný, ale zřejmě Island Sun. Pro mě osobně je to Count Me Out z nový desky a jedna ze starý Girls Go Crazy. Tu ale nehrajeme pravidelně.

Připravujete novou desku, je nějak odlišná od těch ostatních?

Já jsem ještě neslyšel, že připravujeme novou desku. To mi vždycky někdo řekne, ale není to pravda (smích). Pravda je taková, že jsme nahráli novej singl Believe, ale o vydání desky uvažujeme nejdřív na příští rok. Jestli bude realizovaná v první polovině roku nebo v druhý, to zatím opravdu nevím.

Plánujete podzimní turné? A máte představu o nějaké předkapele?

Chtěli bychom udělat akustický turné, něco komornějšího… prostě pár koncertů v malých klubech.

K novému singlu vyšel videoklip. Kdo vám pomáhal s natáčením, námětem?

Námět, režie – všechno to spunktoval náš dlouholetej kamrád, ač hiphoper, Romeo. Pro mě to byla výzva, protože se v podstatě známe 15 let, z klubu Sedmička. Až teď ale nadešla ta správná chvíle na spolupráci.

Máte v plánu natáčet DVD?

Já nikdy takhle neplánuju, takže ode mě se to nedozvíš. Kdyby tady byl bubeník, tak by určitě řekl, že jo. Ale já ne (smích).

A kdyby přeci jen mělo vyjít. Mělo by být z klubu nebo festivalu? Kde hrajete radši?

Osobně mám radši kluby. Ale protože jsme letos kvůli natáčení novýho singlu, klipu aj., na festivalech tolik nehráli, bylo to zpestření, který nás bavilo. Už je skoro po sezóně, ale ještě jich pár bude a těším se na ně.

Na hudební scéně jste už od roku 2001, co byste jako kapela považovali za vrchol kariéry? Čeho byste chtěli dosáhnout?

Nevím přesně… Věkově bych chtěl hrát dalších 10 let, pokud to půjde, třeba jako Kiss, ti hrajou v šedesáti a myslím si, že jim to jde náramně. Tak to bych chtěl. A taky nestydět se za tu muziku, co děláme, což se nám naštěstí zatím nestalo. Pořád nás to baví a pořád máme dost elánu.

Hráli jste na 70tých narozeninách Karla Gotta, byla to pro Vás pocta?

Pro mě určitě. Karla Gotta považuju za jednoho z nejúspěšnějších interpretů a určitě jednoho z nejlepších zpěváků, kteří tady kdy byli.

Nahráli jste píseň k filmu Prachy dělaj člověka. Jak jste se dostali ke spolupráci na filmu?

Myslím, že nabídka přišla původně od produkce. Pak nás oslovil i náš kamarád, kterej k filmu dělal celou hudbu a protože chtěl nějakou svižnější kapelu, obrátil se na nás. Přijali jsme rádi. Jednak jsme to považovali za výzvu a navíc se nám ten film líbil.

Vzkaz fanouškům a fanouškům I-Kliku.

Fanouškům bych chtěl poděkovat za to, že nám, někteří i deset let, vydrželi. A pokud bude příští rok nová deska, tak doufáme, že jich pár dalších pochytáme do sítě (smích).