Chinaski předvedli v O2 Aréně tanec Haka a vymazlenou světelnou show!

 Během léta kapela Chinaski nevystoupila na žádném festivalu, pánové z kapely se pečlivě věnovali nahrávání nové desky, která má vyjít na jaře příštího roku. Také se pečlivě věnovali přípravě tour s názvem Není nám do pláče tour, které začalo v Ostravě a skončilo ve čtvrtek 16. 11. v pražské O2 Aréně. Pro fanoušky byla připravena světelná show, která jen podtrhla velikost celého vystoupení, které si vychutnali fanoušci v téměř vyprodané O2 Aréně.

 

Úderem sedmé hodiny se na podiu objevil mladý slovenský zpěvák Peter Aristone, který svým příjemným hlasem a doprovodem akustické kytary navodil v sále příjemnou atmosféru, melodickými texty si mezi přítomnými získal nejednoho fanouška. Představil písně z EP s názvem Gold, které vydal vloni.

Po krátké přestavbě podia, za hlasitého vytleskávání a podpory všech přítomných přišla kapela Chinaski. Světelná show, obohacená o promítání fotografií a grafiky tematicky sladěné s danou písní jen umocňovala atmosféru celého koncertu. Jednu z nejhranějších písniček posledních měsíců Slovenský klín si společně s Michalem Malátným zazpívala Majda Králová. Za bicí během této písně usedl producent posledních dvou desek Greg Haver. Králová se k Malátnému přidala ještě během písní Punčocháče a Propan s Butanem. Malé mínus celého koncertu byl zvuk, který byl v některých momentech až příliš ohlušující.

 

Kapela ale nezapomněla ani na hity, díky kterým se dostala do pozice jedné z nejlepších pop-rockových kapel na české scéně. Jsou jimi třeba 1970, Tabáček nebo Zadarmo. I když Chinaski téměř vyprodali největší halu v Čechách, nezapomněli poděkovat svým rodičům písničkou Vrchlabí.

Z posledních alb nesměly chybět písničky Víno, Každý ráno, Venku je na nule nebo písnička Není nám do pláče, podle které bylo pojmenované celé turné. ,,Promítli jsme do něj naše zkušenosti čtyřicátníků. Že některé věci nejsou jako ve dvaceti, ale že se i dál máme skvěle. O tom to celé je,“ přiznává frontman kapely Michal Malátný a dodává, že písnička, ve které cituje největší kapelové hity, dá název i celému albu. Vrcholem večera byl tanec zvaný Haku, který společně s kapelou zatančili domorodí tanečníci z Nového Zélandu. Vystoupení kapela nacvičovala ve studiu po natočení desky. Celý koncert byl jen vyvrcholením třiadvacetileté kariéry kapely Chinaski, která pod tímto názvem působí od roku 1994.