Českobudějovická skupina Strong Coffee natočila klip k singlu Bliss

foto: archiv kapely

Českobudějovická funk-rocková skupina Strong Coffee, která v září 2012 vydala své debutové album s názvem Give It a Shot, natočila na přelomu roku k pilotnímu singlu s názvem Bliss nový videoklip. Trojice mladých muzikantů z jihu Čech se svým debutem sklidila úspěch u svých fanoušků a také kladné recenze od odborníků., Nyní posílá do světa svůj nový klip k písni Bliss – prvnímu singlu alba Give It a Shot.

 

Skupinu Strong Coffee tvoří zpěvák a kytarista Jakub Vančura (20), bubeník Patrik Bartizal (21) a baskytarista David Říha (18). Během posledních tří let toto trio odehrálo desítky koncertů. Mezi ty nejdůležitější v jejich krátké kariéře patři například předskakování skupinám Tata-Bojs, Kamil Střihavka a Leaders, Money Business nebo Radim Hladík a Blue Effect, nebo vystoupení na South Bohemia Jazz Fest 2012 před držitelem devíti cen Grammy Ediem Palmierim.

 

Po vydání alba Give it a Shot získala kapela na svou prvotinu i živé koncerty řadu kladných recenzí jak na internetových hudebních portálech, tak i v tištěných médiích (např. časopis Rock and Pop, Jihočeský deník, deník Mladá Fronta Dnes…). V prosinci 2012 skupina podepsala distribuční smlouvu a momentálně je deska Give it a Shot v distribuci sítě Bontonland. V nejbližší době bude album distribuováno i prostřednictvím sedmdesáti tuzemských i světových elektronických distribucí včetně iTunes.

 

Prestižní hudební portál Musicweb.cz o albu Give It a Shot mimo jiné napsal: „Give It A Shot je povedená funk-rocková deska plná pohodové a zábavné hudby. Písničky jsou promyšleně poskládané, což podporuje celkový dojem z alba. Spolu s poutavým instrumentálním doprovodem tvoří zajímavý celek, který u nás není tak často ke slyšení. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu, mají kluci ze Strong Cofee velký potenciál a pokud na sobě budou dál pracovat, můžeme se jen těšit na jejich další počin.“

 

Přesně na Nový rok zpřístupnila skupina prostřednictvím svého YouTube kanálu svým fanouškům nový klip k písničce Bliss. Natáčení klipu v režii Tomáše Plhoně – člena umělcké skupiny Arte della Tlampač – proběhlo v pražském kině Ořechovka. Kromě kapely si v klipu zahrály i členky cirkusu TeTy. Na klipu se podílel i úspěšný divadelní soubor Arte della Tlampač, se kterými již loni kapela natočila i guerillový klip k písni White Lies, který měl během pár dní na serveru YouTube.com několik tisíc shlédnutí.

 

„Se Strong Coffee je vždycky radost pracovat. Tentokrát to bylo o to příjemnější, protože námět na klip vzešel přímo od nich a nám se moc líbil“, říká Tomáš Plhoň, režisér klipu Bliss.

 

Křesse uskutečnil 1. 3. 2013 v Cafe Clubu Slávie v Českých Budějovicích. Hudba skupiny Strong Coffee zde tentokrát zazněla v ojedinělém akustickém podání s doprovodem smyčcového tria složeného ze studentek AMU a konzervatoře České Budějovice. Jako hosté skupiny také vystoupil divadelní soubor Arte della Tlampač, který uvedl premiéru svého nového představení.

 

www.strongcoffeeband.com

http://bandzone.cz/strongcoffee