ČESKÁ KAPELA DEFINE ME VYDÁVÁ PRVNÍ KLIPOVÝ SINGL Z ANGLICKÉ PRODUKCE

Přestože jste pražskou čtyřku Define Me možná zatím nezaregistrovali, určitě Vás zaujme, že se domácí kapele podařilo vzbudit zájem o spolupráci u věhlasného anglického producenta a zakladatele kultovních SikTh. Tím není nikdo jiný, než Dan Weller, člověk, který má na svědomí úspěšné desky ostrovních velikánů Enter Shikari, Bury Tomorrow a dalších. Ten kapelu po poslechu demo nahrávek pozval do slavného studia Chapel, kde spolu stvořili debutovou desku. Na natáčení klipu k prvnímu singlu “WAKE UP HONEY” se Define Me vrátili do Anglie – a vy ho nyní máte možnost konečně vidět.

 

Kapela funguje v současné sestavě teprve krátkou dobu, stačila o sobě již dát vědět mimojiné singlem IDENTITY. Brzy nato již čtveřice sedla do dodávky a vydala se na 1500 kilometrů dlouhou cestu do lincolnshirského studia Chapel, kde vzniklo mnoho legendárních nahrávek. Producent Dan Weller uchopil vizi kapely a vdechl jí světový sound. Zajímavostí je, že produkční místnost slavného studia je odsvěcenou starobylou kaplí, což jí dává nejen skvělou akustiku, ale i spirituální atmosféru. “Třeba kapela Bring Me The Horizon zde na poslední chvíli zrušila nahrávání desky, protože její frontman Oliver Sykes zde zahlédl ducha” říká zpěvák a kytarista Pavel Hošek.

Vzniklá deska potěší nejen rockové fanoušky — na všech skladbách se mimo jiné smyčcově podepsala populární cellistka Terezie Kovalová. Na nové grafické identitě kapely se podílel Fraser Taylor, kytarista skupiny Young Guns. Klip k pilotnímu singlu kapela natočila v Liverpoolu ve spolupráci s místní produkcí a herci, partnerem klipu se stala společnost Canon. Singl nyní vychází pod labelem Blakkwood Records v distribuci Universal Music CZ.