Čáslavský Grandfest opět nezklamal!

Výborná nálada, spousta natěšených fanoušků, o dobré pití nouze nebyla. To vše bylo k mání již na sedmé etapě čáslavského GRANDFESTU, který tradičně pořádají kluci z CIVILNÍ OBRANY. Jak byla párty naplánována na 18:30 hodin, tak i tak odstartovala..

 

Celou tuto parádní senzaci započala pražská, pětičlenná, rock’n’rollová partička Reverends. Jejich parádní set sice fanoušky ze židlí moc nezvedl, ale alespoň nahodil na vlnu hudební pohody. Zazněly písně z jejich zatím první desky („Hate, Jesus, Violence, Scream“) jako Revolution, Feelings či Já letím. Kluci se nedávno blejskli s novým videoklipem na píseň Hate, která téže zazněla.

 

Reverends na pódiu vystřídala domácí, čáslavská kapala Nanosféra. Nedávno se rozrostla o pátého člena, tedy členku Žanet, díky které jejich hudba dostala další důležitý rozměr s příměsí něžnosti. Jejich písně už pomalu, ale jistě dostaly obsazenstvo do varu, což bylo velmi dobré..!☺ Písně jako Kostky ledu, Průlet krajinou i Souhvězdí samoty nemohly na playlistu rozhodně chybět.

 

Na rozžhavený kotel lidí pod pódiem se těšila celý večer kapela Civilní Obrana. Trio v čele s bubeníkem Pavlíkem, basákem Pepčou a zpěvákem Márou rozproudilo krev v žilách snad každému návštěvníkovi až do běla. Jsou to hejsci milující pivo, slečny, kamarády a díky nim se mohl uskutečnit další ročník Grand festu, za což jim patří ohromné DÍKY!!!

Z  jejich prvních dvou alb „Konkurz“ a „[So:wA?]“ z roku 2007 a 2009 taktéž zazněly písně. Je pravda, že valná většina songů ale pocházela z letošní desky, která nese název Loterie. Takže o 11°, Ruletu, Lehká či Nas nedogonyat příznivci ošizeni rozhodně nebyli☺!

 

Další kapela, která převzala štafetu po Civilce byli chalani ze slovenské Nitry Zoči Voči. Opět nezklamali!!! Fanoušci si kapelu užívali naplno a samotná kapela Zoči Voči byla překvapená, jak s publikem funguje zpětná vazba. Na kapele bylo vidět, že jsou ze zájmu nadšení a Grandem se nesly další pecky z jejich debutového CD „S tebou idem ďalej“ nebo z novinky „Nikto z nás nie je bez chýb„.

 

Závěrem večera zahrála třemošnická banda kluků ze Žádnýho Stresu. Jejich ska-punk tóny se nesly celým sálem a roztančily každého příznivce. Písně jako Facebook, To je SKA nebo Festival tak zakončily parádní večer.

 

Co říct.. jen, že příští rok to bude ještě lepčí..!!!