BSP slaví 25 let a plánují koncertní comeback!

Hudební seskupení BSP (Baláž-Střihavka-Pavlíček) slaví v letošním roce 25 let od vydání své první desky („Ota Balage for Kamil Střihavka by assistance Michal Pavlíček“ – 1993).

 

Rok poté (1994) toto „hvězdné“ trio přišlo s druhým albem – („Michal Pavlíček for Kamil Střihavka with assistance Ota Balage“). Písním BSP dominuje nezaměnitelný vokál Kamila Střihavky, dravé kytarové riffy a sóla Michala Pavlíčka i baladické popové klávesy Oty Baláže. Z autorské dílny Baláž/Pavlíček vznikly hity jako I dont know, Líbám tě černou, Země vzdálená, Holka čapni draka a další…

 

V roce 2010 BSP shrnuli svou tvorbu vydáním svého Best of alba, doplněné o DVD se záznamem koncertu z Retro Music Hall („TheBest of BSP“).

V průběhu uplynulých let se tito výteční hudebníci věnovali svým sólovým projektům a jejich společné koncertní vystupování omezili na minimum s několikaletými odmlkami. V letošním roce přichází se skvělou zprávou pro své fanoušky a to s koncertním comebackem, ku příležitosti 25 výročí svého vzniku. BSP plánují 25 exkluzivních koncertů po celé republice.

 

„Chtěli bychom toto výročí oslavit na rockových pódiích a se svými fanoušky,“ říká Kamil Střihavka.

Vedle velkých letních Open Air festivalů, jako např. Létofest, JamRock, Votvírák, Benátská noc atd., připravuje zastupující agentura Rocking Booking podzimní turné, na kterém se BSP představí se svou Best of show v rozšířené sestavě a se svými hosty. Pro všechny fanoušky by měl být jakýmsi „fresh“ bonusem k tomuto koncertnímu „comebacku“ i nový singl, na kterém BSP v těchto dnech pracují a který by měl již na jaře spatřit světlo světa, jako vlajková loď jejich koncertníhonávratu.

 

Michal Pavlíček komentuje připravovaný singl: „I když dvakrát do stejné řeky nevstoupíš,pokusím se napsat Kamilovi druhou Zemi vzdálenou.“

 

 

O dalších podrobnostech, budeme již brzy informovat na svých webových stránkách,“ říká Michal Pavlíček ml. ze zastupující agentury Rocking Booking.