Britský talent Tom Odell se vrátil do Prahy, fanynky se nemohly dočkat!

V sobotu 26. 11. přežila Malá sportovní hala v Praze skutečně obdivuhodný nápor náctiletých fanynek. Po třech letech k nám totiž zavítal mladý britský talent Tom Odell. A na rozdíl od své předchozí návštěvy Prahy, kdy jsme ho viděli v Lucerna Music baru, se mu tentokrát podařilo takřka vyprodat právě Malou sportovní halu.

 

Již vstup do haly byl prvním zážitkem. Fanynky toužící stát co nejblíže podiu se ve frontě u vstupu mezi sebou div neušlapaly a po kontrole lístků doslova utíkaly, aby právě ony stály co nejblíž a mohly doufat, že Tom Odell se na ně „skoro podívá“. O tom, že publikum bylo z valné většiny tvořeno něžnějším, ale za to „zvukově výraznějším“ publikem, asi není potřeba se více rozepisovat. Na pánské části publika bylo poměrně vidět, že plní pouze funkci doprovodu.

 

Co se týče atmosféry, tak byl Tom jistě spokojený. Předkapely The Beach z anglického Bristolu a čtyřčlenná formace z kanadského Toronta Jane’s Party fanoušky připravily na jeho vystoupení a dostaly je do správné nálady. Hned při Odellově nástupu jsem se trochu bála o svoje ušní bubínky – publikum Toma přivítalo velmi poctivým jásotem a jekotem, který se potom se stále stejnou intenzitou opakoval po každé písničce. Nutno říct, že ovace byly rozhodně zasloužené, Tom skvěle předvedl svůj um jak za klavírem, tak pěvecky. Celá hala s ním zpívala texty jeho písní, a to jak z debutového alba Long Way Down, tak z nové desky Wrong Crowd, kterou Tom na svém aktuálním turné propaguje. Zazněly tak songy Another love, Magnetised nebo Somehow.

 

Osobně vycházející hvězdě Toma Odella velmi fandím a myslím, že nikdo nemohl z koncertu odcházet jinak, než nadšený.