Billy Barman vyvrátili všechny spekulace, Modrý jazyk je venku!

zdroj: archiv kapely

Dlouho se spekulovalo, zda vydají nové album nebo ne. Na sociálních sítích kolovalo video, kde se několik známých osobností přiklánělo k názoru, že nahrávka letos nevyjde. Billy Barman utnuli všem spekulacím tipec a album Modrý jazyk pokřtili koncem listopadu v Bratislavě.

 

Okolo ohlášeného křtu slibovaného nového alba se začaly šířit podivné fámy. Ty vypustil do světa anonymní a zřejmě už bývalý fanoušek skupiny, který tvrdil, že kapela album nestihne letos dokončit. Známé osobnosti ze slovenské hudební a umělecké branže (mezi nimi zakladatel trenčínského festivalu Bažant Pohoda Michal Kaščák či moderátorka Adela Banášová) na tyto spekulace navázali.

 

Všechno je ale jinak a druhé studiovka Billy Barman je naštěstí opravdu na světě. Pracovní název Hlúpost, lenivosť a chlast vzal za své, nakonec se kapela ve složení Juraj Podmanický (zpěv, kytara), Jozef Vrabel (kytara, zpěv), Teo Heriban (bicí), Juraj Labaj (baskytara) a Jakub Tvrdík (klávesy). shodla na názvu Modrý jazyk.

 

Z desky pochází i aktuální singl Billy Barman, a to skladba Traja. Na křtu kromě této nechyběla ani slovenskými Radio Head Award ověnčená Strmá voda, nebo jejich první letošní singl Ľudožrút. Samotný rituál křtu si pak s plnou parádou užil kmotr alba Janko Rehotský alias herec Michal Kubovčík. Křest byl přenášen v reálném čase na hudební portál www.hudba.sk.