Benátská! oslavila 25. výročí ve velkém stylu

 

Nádherný areál, pohodová atmosféra, skvělý výběr kapel a dobré pivko. Lepší slova pro Benátskou! 2017 bych těžko hledala. V Liberci to od čtvrtka pořádně žilo, kromě hlavního programu si mladí i dospělí mohli užít obrovskou skluzavku, kouknout na seskok padákem, naučit se taneční choreografii nebo udělat fotku ve fotokoutku.

 

Již čtvrteční tzv. Slovenský večer nalákal spoustu fanoušků. Zoči Voči, Horkýže Slíže, INEKAFE í začátek festivalu pořádně rozjeli na dvou stagích.

 

Ani páteční ranní dešťová sprcha fanoušky neodradila. Hlavním headlinerem tohoto dne byl bezpochyby Pavol Habera & Team. Chybět nemohli ani Mig 21, UDG, Alice & Dan Bárta, Marek Ztracený & Marta Jandová a spoustu dalších. Na pěti stagích si každý přišel na to své.

 

Prosluněná sobota přilákala nejvíce návštěvníků. Na britskou kapelu Status Quo dorazila i parta z Dánska. No kdo by si nezavzpomínal při písničce Wanderer. Jeden ze skalních fanoušků, který nevynechal žádný český koncert dokonce vyhrál setkání s kapelou. Celým dnem nás ale provedla spousta interpretů např. Jaroslav Uhlíř, Jelen, Rybičky 48, Marpo & Trouble Gand, Voxel.

 

25. ročník splnil veškerá očekávání, takže u datum 26. – 29. 8. si v diáři můžeme udělat poznámku Benátská! 2018.