Benátská! 2017 představí to nejlepší z české a slovenské hudební scény!
27.7.2017
28.7.2017
29.7.2017

Když jsem si četla program na letošní fesťák Benátská! 2017, moje děti u vedlejšího stolu zrovna dojídaly pizzu. A v tu chvíli mě napadl takový zvláštní sled myšlenek. Benátky jsou Itálie, italská je pizza, proč by jako pizza nemohla být Benátská 2017? A kruh se uzavřel. Chápu, vidím to ironicky zvednuté obočí „jakože cože“. Ale zkuste si to představit.

 

Benátská 2017! s Impulsem nese podtitul Festival dobré nálady. A letošní jubilejní ročník je namíchaný ze sakra dobrých hudebních ingrediencí. Čtvrteční program nám chuťové buňky rozdráždí to nejlepší od našich slovenských sousedů. Na hlavní Gambrinus stagi se vystřídají kapely Zoči Voči, Horkýže Slíže, Inékafe a věčná stálice Peter Nagy či Vašo Patejdl.

Stan Radia Impuls se také hned první den otřese v základech pod náporem kapel jako jsou E!E, Wohnout, Těla a Five O´Clock Tea. Od 23:30 už bude připraven DJ Radia Rockzone, aby  příchuť prvního dne dotáhl k dokonalosti.

 

„Mami já nejím olivy!“ vyruší mě brblání od vedlejšího stolu.

Jasně, vy všichni budete mít možnost namíchat si fesťák přesně podle své chuti. Protože v pátek a v sobotu se rozšíří ještě o druhou stage. Takže pokud vám zrovna nevoní kapela z jednoho podia, celkem bez problémů se přesunete k jinému. Benátskou! budou kořenit jména jako Kamil Střihavka, Dan Bárta, který vystoupí s kapelou Alice, David Koller s Jasnou pákou, momentálně velmi oceňovaná a skvělá Lenny,Voxel, Sebastian a Jaroslav Uhlíř.

Pikantní nádech nebo v některých případech pekelně ostrou příchuť přivezou Törr, Root, Rybičky 48, Kreyson MMXVII s hosty, Harlej a Doga. Mám pocit, že i Hentai Corporation dají všem přítomným pěknou chilli sprchu, naproti tomu Wabi Daněk zklidní rozjitřené emoce a spojí dav v jeden celek, stejně jako pizzu sjednotí rozteklý sýr.

Pěknou porci českých přísad do lidí napustí Čechomor a nedovedu si k tomuto úkolu představit povolanější kapelu. Naproti tomu kapela Status Quo(UK) je ingrediencí zcela vzácnou a stává se tak headlinerem celého festivalu. Banjo band Ivana Mládka (a pan Mládek se jistě neurazí), je pro mě zatraceně dobrá šunka, takový základ výborné nálady a atmosféry, která je prostě potřeba.

 

Pomyslnou třešničkou na dortu (nebo spíš olivou na pizze) je pro mě kapela Mig 21, která jede v tomto roce svoje turné, ale zároveň je součástí právě letních festivalů.

 

Tak, já už přesně vím, jak by měla moje Benátská! pizza chutnat. Teď už bude jen na vás, abyste vybírali, přisypávali, kořenili, zapíjeli a hlavně se skvěle bavili. Doufám, že se potkáme! Areaál Vesec jižně od Liberce bude k dispozici od čtvrtka 27.7. od 15 hodin. Veškeré další info o festivalu a kompletní program najdete na http://www.benatska.cz/