BAČOVA FUJARA – Konečne! (2011)

Partička mladíků ze slovenského města Martin se po 5 letech konečně dočkala nového přírůstku. Tato deska vyšla s menším zpožděním, ale stojí za to, si ji poslechnout a je zatím tím nejlepším, co kapela vytvořila.

 

BAČOVA FUJARA / BF / je pětičlenná skupina hrající moderní rock, která vydala v závěru roku 2011 desku s názvem „KONEČNE„. Nahrávalo se ve studiu Morpheus a jak už název napovídá, natočení cédéčka trvalo nějakou dobu, ale že si kluci dali na čas, stálo za to. BF se snaží dohnat další slovenské kapely, co takový styl hrají a jsou populární v České republice. To, že „dýchají“ klukům z The Paranoid či Zoči Voči na záda, je cítit v jejich zvuku a textech.

 

Kdo by čekal na novém albu starou Bačovu Fujaru, ten se bohužel nedočká, ta změna je cítit a trvám na tom, že k lepšímu. Na desce je pouze 10 skladeb, z toho jedna instrumentální předehra. To vše ukrývá nová deska, která nabízí posluchačům zhruba 40 minut pohody a možnost poznat okořeněné prožitky těchto slovenských mladíků.

 

Celou desku zkrášluje surový kytarový sound a jednoduché srozumitelné texty, které otevírají problematiku vztahů mezi lidmi a ukazují na negativní věci ve společnosti. Všechny písničky jsou v rodné slovenštině, což je pro posluchače velká výhoda a dokáží se vcítit. Mezi největší hity na téhle desce bezesporu patří song s názvem „MILIÓN BOHOV“ a „STRÁCAŠ SA ČLOVEK„, které jsou obě z téhle desky nejstarší. Jsou to klasické singlovky, na bonus sans depot casinos francais které se dá natočit klip. Druhou jmenovanou písničku si můžou fanoušci poslechnout na Bandzone v pomalejší verzi a to akusticky a je opravdu vydařená, sami můžete posoudit ten rozdíl. Mě osobně se líbí pomalejší kousek.

Když jsme u těch pomalých písniček, na nové desce najdeme pouze jednu jedinou romantickou baladu, „VSTAŇ„, o které bych se rád zmínil. Výborný text a především vynikající zpěv o který se dá opřít. Tahle písnička rozpláče zbloudilé duše a zbabělá srdíčka a nenechá Vás jen tak klidně sedět.

 

CD s názvem „KONEČNE“ je venku a já jen popřeji mladíkům či pánům z kapely BF, aby dohnali ty kapely, co jsou asi 100 metrů před nimi. Hlavně neztrácet nápady a chuť hrát.

Jen mě jedna věc opravdu mrzí a to, že tahle deska mohla být třeba o 2 písničky delší.

 

Tip na hit: Milión bohov, Strácaš sa človek, Vstaň