ATD: „Na podzim se uvidíme na společném tour s kapelou Exni!to!“

foto: Klára Štefaníková

 

Na paškál jsme si vzali Františka, baskytaristu benešovské kapely ATD, který nám zodpověděl několik otázek!

 

ATD je pětičlenná kapela z Benešova hrající směsici pop-punk-rocku. Co dalšího by jste o sobě prozradili?

Je poměrně těžké dnes zařadit kapelu do jednoho stylu, ale hrajeme muziku, která nás baví a děláme ji hlavně pro naše fanoušky, jejich kladné, ale i záporné reakce jsou pro nás největší impuls do naší další tvorby. Užíváme si samozřejmě rockového života, co to jen jde, máme rádi večírky po koncertech, ženy, dívky, holky a někdy i kluky, prostě nikdy nevíte, jak taková párty dopadne.

 

Nedávno jste vydali videoklip k písni Bejby, proč padla volba natočení videoklipu právě na tento song?

Je to určitá změna od posledních písní, ke kterým byly natočeny klipy, není tak vážný, jak klip, tak i samotný song, chtěli jsme lidem ukázat, jak vypadá rock’n’roll v Čechách zábavnou formou, děláme si srandu z nás samotných a důležité pro nás bylo vytvořit na určitou alternativu ke klipům jiných kapel, kde se českou scénu snaží prezentovat jako americkou, ale to u nás bude ještě mnoho let trvat.

 

Jak probíhalo natáčení, jste spokojeni s výsledkem i s ohlasy?

Prvotní ohlasy, jak na křtu klipu v Music Baru Peklo, tak i při premiéře na sociální sítí hudebního kanálu TV Óčko, byly pozitivní a moc za to našim fanouškům děkujeme, pomáhá nám to když to někdy v kapele neklape a je tam trošku lehká ponorka. Za výsledek musíme poděkovat skvělému týmu kolem Martina Lípy, jsme naprosto spokojeni. A natáčení probíhalo tak, jak nás všichni znáte. Zkrátka v plném soustředění a absolutně bez alkoholu.

 

Byli jste na tour společn2 s Civilní obranou, jak jste si s klukama sedli, plánujete spolu něco dalšího? 

Před jarní a podzimní tour jsme se neznali s klukama prakticky vůbec, uznávali jsme je pouze jako kapelu, která podle našeho názoru patří mezi nejlepší tohoto stylu v ČR, „objeli“ jsme společně přes 30 různých klubů a musím říct, že jsme se stali velmi dobrými kamarády, prakticky pořád jsme v kontaktu a přejeme si vzájemně další úspěchy. V dohledné době nic společného neplánujeme, ale určitě v budoucnu spolu zase na turné vyjedeme, jak my, tak kluci pracujeme na nové desce, takže možná za rok, kdo ví.

 

Pracujete momentálně na něčem novém pro fanoušky?

Vytvořili jsme nový web www.atdband.cz. Na podzim budeme natáčet další klip a v roce 2015 vyjde singl k nové desce. Dále pak pojedeme podzimní tour s kapelou Exni!to, která slaví 15 let existence a na jarní šňůra bude také velmi zajímavá, ale o tom po tom.

 

Co by jste vzkázali fanouškům, našim čtenářům?

Asi jen to, jak moc si jejich podpory vážíme a můžeme slíbit naše další úsilí, abychom jim pořád dělali radost a vašim čtenářům, ať chodí i na živé koncerty a podporují všechny kapely s vlastní tvorbou a je jedno jakého žánru.