Architects přijíždí zbořit Karlín!

 

Začali se formovat jako kapela už okolo roku 2002, debutové album Nightmares vzniklo ale až roku 2006. Řeč je zde o britské metalcorové kapele Architects z Brightonu.

 

Pětičlená kapela tvořená výhradně vegany, silně propagující společnost Sea Shepherd Conservation Society má na svém kontě sedm alb, přičemž album All our gods have abandoned us z roku 2016 rozhodně nebude poslední – v září se objevila skladba Doomsday jako předzvěst práce na novém albu. To totiž nebylo zcela jisté kvůli tragické smrti jednoho ze zakládajících členů a zároveň kytaristy Toma Searla, který ve svých pouhých 28 letech v srpnu 2016 (jen několik měsíců po vydání poslední desky) podlehl rakovině. Tato zpráva zdrtila nejen rodinu a kapelu, v níž na bicí hraje i jeho dvojče Dan Searle, ale také velkou část fanoušků tvrdé muziky. Na postu kytaristy ho nahradil Josh Middleton, který dlouhou dobu fungoval v heavymetalové kapele Sylosis.
I přes tohle těžké období se kapela snaží sebrat veškeré síly a vyráží uprostřed ledna na tour nejen po Evropě, ale následně také po Kanadě a USA. Na toto turné samozřejmě nebudou zcela sami, posilami jim budou britští While she sleeps a kanadští Counterparts.

 

Tato sebranka zavítá do Fora Karlín již 25.1.

 

Takže pokud jste nestihli Architects například na posledním ročníku festivalu Brutal Assault, máte jedinečnou příležitost si to vynahradit!