Arch Enemy v čele pětihodinové metalové parády

V neděli 14.ledna zažilo pražské Fórum Karlín doslova metalové hody. V čele pětihodinového koncertu se představili švédští Arch Enemy a přivezli s sebou nadupaný support.

 

Dlouhá fronta ke vchodu se začala tvořit už dvě hodiny před otevřením, takže když se v 17:45 „prolomily“ brány Fóra, bylo to pro všechny zmrzlé metaláky vysvobození.

 

Večer plný zběsilého tempa a kytarových sól odstartovala kapela Jinjer, hrající alternativní metal. Bylo to zvláštní, nikoho neurazili, ale ani moc nenadchli. Fanoušci, kteří se nahrnuli hned do druhého sledu za zábrany dávali jasně najevo zapnutými mobily a hrami v nich, že si přišli vystát místo na tu „svou“ kapelu.

 

Black metalem (s notnou dávkou psychodelična) pokračující Tribulation už mi sedl o něco líp, nadchl mě poslední song, ve kterém vzdali poctu Lordům a pokud to tak být nemělo, rozhodně jsem si na tuto kapelu vzpomněl.

 

Večer začínal gradovat, i co se do tempa týče, Wintersun do toho šlapali opravdu zběsile. Blízký mi byl hlavně zpěvák, který mi hodně připomněl zpěváka z Visáčů, jak svou vizáží, tak i energií, kterou do muziky dával.

 

Je to tady, na podiu rozjíždí svou show Arch Enemy a nikdo není na pochybách, že to je to nejlepší, co za dnešní večer uslyšíme. Level se zvedl o jednu až dvě úrovně, kytarista předváděl skvělá sóla a zpěvačka Alissa White-Gluz byla nabitá energií až k prasknutí. Bavilo mě sledovat basáka, jeho pohyb jako by byl na klíček. Chvíli řádil jako o život, potom se přepnul do klidného offline režimu, aby nabral sílu na další zběsilé minuty koncertu.

 

 

Kapela svým výkonem výborně podpořila svoje album Will to power, ke kterému se právě turné váže.

 

Celý koncert se všemi parádami trval dobrých 5 hodin a za sebe můžu říct, že to byl zážitek, ze kterého budu zase nějakou dobu čerpat. A Arch Enemy si řadím do svého soukromého seznamu těch, kteří naživo znějí o dost líp než na jakékoliv nahrávce.