April The First představili svůj první videoklip!

Nová olomoucká kapela April the First, která se dala dohromady teprve zhruba před měsícem, už má na kontě svůj debutový videoklip k songu Break up. Přečtěte si rozhovor a podívejte se na jejich novinku!

 

Protože jste na hudební scéně noví, mohli by jste se krátce představit našim čtenářům a vašim fanouškům?

Kapela jako taková je fakt ještě v plenkách, ale všichni už máme nějaké zkušenosti z předchozích kapel. Majkl hrál v Sunset Trail, Dawey hrál ve Forgotten, společně s basákem teď hrají v The Again, basák pro změnu objel pár fesťáků se svou kapelou v Anglii a Gali, který s námi nahrál naše první songy, se věnuje hodně jazzové muzice. Všichni pracujeme nebo studujeme v Olomouci.

 

Tento týden tedy vyšel váš první videoklip, jak probíhalo natáčení, jste spokojeni s výsledkem i s ohlasy?

Natáčely jsme u Davida Spilky v jeho DS Studiu. Udrželi jsme ve studiu super náladu, David nám vyšel hodně vstříc a i to jde poznat na nahrávkách.  Premiéra klipu byla ve středu 15.10. v Rockstar Cafe Baru v Olomouci, přišlo dost lidí, museli jsme dokonce klip pouštět dvakrát. Ve čtvrtek jsme ho pak dali na net a během 24 hodin jsme měli přes 1000 zhlédnutí, hromadu sdílení od lidí, kterých si vážíme a ještě víc vzkazů od neznámých lidí. Co víc si na začátek přát? ☺

 

Kdo vás ve vaší tvorbě nejvíce inspiruje?

Já osobně si myslím, že všichni máme odlišné oblíbené kapely, ale pořád jde o dobrou muziku, takže ve finále je to asi jedno ☺.
Muziku skládá Majkl a já, on miluje Petrucciho a Dimebaga, já Mylese Kennedyho a Slashe, ale jako kapela vyloženě idol nemáme, naši hlavní zásadou je snažit se dělat muziku upřímně a ať nás to baví. Pak to může v budoucnu bavit i naše potencionální fans.

 

Máte za sebou už nějaký koncert a máte již naplánovány další?

Máme za sebou ultra drunk acoustic koncert na pitevně v Garchu, ale o tom až jindy (smích)  Musíme teď dát do kupy pořádný pecky a až pak můžeme vylézt na pódium. Řekněme, že na jaře na to vlítnem.

 

Co by jste vzkázali fanouškům, našim čtenářům?

Hlavně choďte na koncerty a množte se.