Americká bluesrocková hvězda Beth Hart za necelé dva týdny koncertuje v Praze a vydává nové album!

Beth Hart bude 29. listopadu opět po roce vystupovat v pražském Foru Karlín. O její koncerty je v Čechách stále větší zájem, proto není překvapením, že místa na sezení na tento koncert již k dispozici nejsou. Stále je ale možnost pořídit si místa na stání.

 

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketmaster.

Den po tomto koncertu vydá Beth album, které zaznamenává květnový koncert v Royal Albert Hall v Londýně. Koncert byl součástí jejího světového turné, v jehož úvodu loni koncertovala i u nás. Album se jmenuje „Beth Hart – Live At the Royal Albert Hall“ a vychází 30. listopadu.

Je 4. května 2018 a ve vyprodané londýnské Royal Albert Hall je klid před bouří. Na pódiu se objeví osamělá postava a zazpívá prvních pár slov písně As Long As I Have A Song svým nezaměnitelným medově zakouřeným hlasem. Zpěvačka a skladatelka nominovaná na cenu Grammy kráčí po pódiu této legendární anglické koncertní síně a bez doprovodu vystřihne jazzovým vokálem píseň, při které se užaslým divákům tají dech.

 

 

Příští dvě hodiny a 23 písní – Live At Royal Albert Hall vás uchvátí. Zpěvačka šeptá a křičí své naděje, strach a největší tajemství do vašich uší a rázem se z obrovské haly stane klub s intimní atmosférou. Live At Royal Albert Hall nám opět připomene, že vše, co chcete o zpěvačce vědět, se skrývá v jejích písních.

Podívejte se do minulosti do Los Angeles v devadesátých letech a uslyšíte Beth hrát na kytaru na 3rd Street Promenade. Čeká na ten okamžik, kdy se z ní stane hvězda – záhy si jí všimne její manažer David Wolf a dohodne jí smlouvu s labelem Atlantic, u kterého vydává v roce 1996 album Immortal a v roce 1999 Screamin’ For My Supper. Bylo to pro Beth hořkosladké období, protože její neléčená bipolární porucha a problémy v osobním životě si vybíraly daň a brzdily ji v kariéře.

 

 

Nové tisíciletí přineslo naději v podobě alb z roku 2003 – Leave The Light On a 2007 – 37 Days, Hart přišla se třemi nejvíce pozitivními písněmi své kariéry za doprovodu skvělé rytmické sekce v podobě Boba Marinelliho (basová kytara) a Billa Ransoma (bicí). For My Friend byla nejlepší skladbou z alba z roku 2011’s Don’t Explain: A Hartina spolupráce s Bonamassou jí získalo širší publikum.

V Royal Albert Hall zní skladba z roku 2012 Bang Bang Boom Boom. Z Better Than Home zazní píseň Trouble and Mama This One’s For You. Z alba z roku 2016 Fire On The Floor Beth zazpívá Love Is A Lie, Baby Shot Me Down a Picture In A Frame. Vše končí působivým blues Caught Out In The Rain…