Alex Clare už se připravuje na svůj první koncert v České republice!
21.10.2012
15.00
15.00

Britský hudebník Alex Clare se chystá na turné a zavítá při něm vůbec poprvé i do České republiky. Na jeho premiérové vystoupení se můžeme těšit už 21. října v pražském klubu Roxy. Vstupenky k zakoupení v síti Ticketpro.

 

Sám Clare označuje svoji hudbu za cross mezi dubstepem, elektronikou a soulem – jeho kapela hraje živou hudbu doplněnou o elektronické prvky. Zajímavostí je, že Clare skoro rok chodil s Amy Winehouse, v době, kdy měla zrovna pauzu od svého dlouhodobějšího přítele, Blakea-Fieldera Civila. Clare je také ortodoxní žid, který poctivě dodržuje svátky – kvůli probíhajícímu Pesachu například odřekl nabídnuté turné s hvězdou světového kalibru, Adele.

V Praze jsem ještě nikdy nebyl. Vybaví se mi spousta příběhů o staré židovské Praze a Golemovi, a už se moc těším, až si Prahu osobně prohlédnu – a hlavně se těším na skvělé české fanoušky!“ nechal se slyšet Clare.

 

Skladba Too Close z Clareova debutového alba Lateness of the Hour sklízí nevídané úspěchy a objevila se také mimo jiné i v reklamě Microsoftu na Internet Explorer 9. Téměř okamžitě vyletěla nahoru ve všech žebříčcích světových hitparád a prodala přes 1 000 000 digitálních kopií a stala se tak platinovou. I další Clareova hitovka, Treading Water, útočí na žebříčky světových hitparád. Clare nechal ony dubstepové prvky v albu natočit prvotřídní esa v oboru: DJ Dipla a Switche, a tento krok se mu vyplatil v podobě zajímavé a neotřelé hudby.

 

V sousedním Německu již je většina koncertů Clareova turné beznadějně vyprodána. Českým fanouškům se tedy Clare představí již 21. října v pražském klubu Roxy. Vstupenky k dispozici v síti Tickepro za 495,-Kč.