AD LIBITUM

zdroj: archiv kapely

sestava:

Jiří „BOSS“ Kašík – Zpěv, kytara

Radim „TYPERYS“ Baštinec – Kytara, vokály

Petr „JOEY“ Šebela – Baskytara, vokály

František „GOOGLE“ Sehnal – DJ/Sampler, vokály

Václav „GROOVE“ Kašík – Bicí, perkuse, vokály

 

Kroměřížská kapela Ad Libitum vznikla na sklonku roku 2006. Za dobu své existence mají na kontě jedno demo a poté dvě CD Život je pes (2009) a Dilema (2010). V roce 2012 kapela natočila na svém koncertě k oslavě pátých narozenin DVD Ad Libitum – Pět let naživu. Ad Libitum se zúčastnili několika soutěží, kde sklízeli úspěchy. Nyní po třech letech přichází kapela s novou deskou PANNA.

www.adlibitum.xf.cz

http://bandzone.cz/adlibitum

 

4x otázka:

Co vás dovedlo k hudbě? Vaše hudební vzory?

Vašek: Mě osobně k hudbě dovedl brácha (smích). Myslím, že s kapelou jsem začínal tak nějak mít zájem o hudbu. Dřív sem byl skater boy.

Jirka: Já se k hudbě dostal přes bicí, na které jsem původně hrál s první kapelou. Jak přesně, to už si nevzpomenu, ale hraju do dnes a to je hlavní ne? Jinak k těm vzorům. Snažíme se žádné nemít. Dnešní hudební trh je přesycený a každý se hned ptá, jaký styl hrajeme. Tyhle škatulky jsou omezující. My jsme začali hrát MelodicRockMetal a i když to tak někomu nepřijde, držíme se toho.

 

Právě vám vyšlo nové CD v čem je jiné od těch předcházejících?

Vašek: Prvního listopadu se k nám přidal nový člen Franta. Přemýšleli jsme původně nad nějakým EP, ale poté se rozhodlo, že se udělá celé album. Myslím, že jiné bude hlavně po obsahové stránce. Jak první naše cd je celistvější, písničky se více drží toho, co nás baví a samosebou samply nám daly nové možnosti. Určitě i zvuková stránka je jiná.

 

Co dále připravujete na rok 2013?

Vašek: Samosebou co nejvíce hrát. Z potvrzených akcí můžeme jmenovat například Sázava Fest. Další termíny jsou snadno dostupné na našem webu.

Jirka: V plánu je také videoklip k novému cd, křest a další dění okolo nové desky. Momentálně se náš svět točí pouze kolem ní.

 

Vzkaz fanouškům:

Děkujeme, že jste! Bez vás by naše konání nemělo smysl a vážíme si vaší podpory. Stay tuned! ADčka

 

video: