12°BAGPIPERS – MONOPOL NA ŠTĚSTÍ (2011)

BAGS natočili své v pořadí třetí album. Nazvali jej „Monopol na štěstí“ a vyšlo v polovině října. 

 

Vznik kapely se datuje do roku 2007. První koncert proběhl v roce 2008. O rok později v roce 2009 přichází první CD „Lapidární“. Další rok se úspěchy stupňují a přichází druhé CD „Maybe adault“. V roce 2011 příchází třetí album „Monopol na štěstí“. Kapela se účastnila BANDZONE SHOWCASE 2011. Jako poslední je změna názvu z 12°Bagpipers na prosté BAGS. Kapela má za sebou 33 koncertů.

 

Sestava kapely se ustálila na 8 členů: Bára (hl. zpěv); Kuba (bicí); Ondy (piano a sint); Pepa (truba); Radim (hl. kytara); Roubík (basa); Strakouš (kytara, zpěv); Vojta (saxofon)

 

Sami o sobě tvrdí, že hrají pop-rock. Ovšem už z přehledu nástrojů je jasné, že to tak suché nebude. V jejich tvorbě se prolíná jak klasický rock, tak zvuky trumpety a saxofonu spolu se synťákem. Do toho všeho zpívá zpěvačka Bára, jejíž zpěv do všeho hluku okolo náramně sedne a tvoří tak harmonické souznění o které se opírá celá tvorba BAGS. Platí tak, že se rozhodně nebudete nudit.

 

Album „Monopol na štěstí“ je vyvážené a je plné zajímavých a nápaditých pasáží. Deska obsahuje 7 písní.

Zde je seznam skladeb: 1 – Zmalovaná; 2 – Discoléta; 3 – Nežárlím; 4 – Monopol na štěstí; 5 – Monet; 6 – Bitch; 7 – Kapky

 

Celá deska vás příjemně překvapí písní „Zmalovaná“. Ta je rychlá, silná a nepostrádá silné pasáže. Za pár chvil vás hudba vtáhne do sebe a vy si naplno začnete užívat všechny hudební nápady, které na desce najdete. Hned druhá píseň „Diskoléta“ vás utvrdí jenom v tom, že nejde jenom o náhodu. Má velmi dobrý refrén a hudba je celkově příjemná. Stačí chvíle nepozornosti a BAGS vás snadno připraví o veškeré vnímání času. V další písni „Nežárlím“ to BAGS opět pořádně rozbalí. Po chvíli si nebudete pamatovat skoro žádný kytarový rif, protože útok na vaši paměť a podvědomí budou podnikat každou chvíli.

Titulní skladba alba „Monopol na štěstí“ je asi nejpomalejší písní ze všech. Přesto se do ní snadno zaposloucháte i když má trochu depresivní text. Pátá píseň „Monet“ je sice trošku pomalejší, přesto je silná, svižná a nápad nepostrádá. Další skladba „Bitch“ má nápaditý začátek s využitím trubky. Navíc je celý text v angličtině. Poslední píseň na albu „Kapky“ je příjemná veselá píseň, která každému zvedne náladu.

 

„Monopol na štěstí“ je povedené kvalitní album, které si určitě najde své věrné posluchače. Stáhnout si jej můžete jak na jejich bandzone zde! Tak na jejich oficiálních stránkách zde! A to úplně zadarmo. Tak neváhejte a přijďte tuto partu podpořit aspoň na koncert.

Zde můžete shlédnout videoklip k písni „Discoléta“. Natočil ho Petr Soukup podle scénáře Jana Rouba a Radima Štěpaníka.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jm15KnUctvM