10 důvodů, proč navštívit Open Air Festival!

Do vypuknutí Open Air Festivalu, jehož je Telefónica O2 generálním partnerem, zbývá už jen pár dní. Jako pozvánku pro ty, kdo se ještě nerozhodli, i jako potvrzení správné volby pro majitele vstupenek, jsme sestavili 10 megadůvodů, proč v srpnu na letiště u Panenského Týnce zajet a do sytosti si Open Air Festivalu užít!

1) Nezapomeňte – první, čtvrteční den festivalu s atraktivním zahřívacím programem (mj. Polemic, Neruda, Totální nasazení, Please the Trees aj.) máte zcela ZADARMO!

2) Zájemci o koupi vstupenky na Open Air Festival z řad klientů O2 Extra mohou stále využít výhodnou akci 1+1 vstupenka zdarma v rámci předprodeje. Lístek tak vyjde v přepočtu napouhých 545 korun. „I letos jsme se rozhodli odměnit naše zákazníky tím, že jim nabídneme možnost jeden lístek na Open Air Festival si koupit a jeden dostat zdarma,“ říká k tomu mluvčí společnosti Telefónica O2 Martin Žabka. „O2 Extra Klub, prostřednictvím kterého jsou ty lístky objednávány, však nabízí návštěvníkům festivalu daleko víc výhod: kyvadlovou dopravu, sprchy, stany, dětský koutek a podobně.“

3) Jména hlavních hvězd hovoří za vše – v pátek „elektroničtí“ Chemical Brothers, Leftfield a Goose a v sobotu „kytaroví“ Good Charlotte a Interpol, za gramofony NZ Shapeshifter DJ Set nebo britský DJ A-Skillz atd. V mnoha případech uslyšíme skladby z nových nebo připravovaných desek, dojde i na speciální sety a vše nasvědčuje tomu, že výborné muziky bude dost a dost!

4) Také skladba české části festivalového line-upu slibuje řadu nevšedních zážitků, písničky z nových alb a lecjaké další překvapení. Těšit se můžete na Nerudu, Priessnitz, Mig 21, Tata Bojs, Kryštof, Sunshine, Chinaski, Nightwork, Vltavu a řadu dalších. V noci pak festival nabídne nejméně sedm pódií s muzikou. “Postavíme tak obdobu Stodolní ulice, kde si každý najde ten svůj styl. House, techno, drum and bass, reggae, breakbeat, funk…,” popisuje manažerka festivalu Marie Marková.

5) Open Air Festival buduje nový formát na české festivalové mapě. Chce být festivalem pro celou rodinu. Děti do dvanácti let mají vstup na Open Air Festival zcela zdarma. Pro rodiny s dětmi chystají pořadatelé samostatný kemp, který bude oddělený od zbytku festivalu. Rodiče s dětmi tak budou spát v nejklidnější a nejvíce hlídané zóně festivalu. Pro nejmenší členy rodiny nachystal festival celou řadu atrakcí v dětském koutku. Kromě prolézaček a workshopů to budou dětská divadelní představení (včetně loutkových), klauni, malování na obličej, soutěže… Po minulém ročníku víme, že rodiče si chtějí také hrát. A nejlépe se svými dětmi. Tak přijďte pobýt. Vše je přichystáno!

6) Festival nabídne bohatý mimohudební kulturní program. Své diváky si jistě najde divadelní inscenace Úklid. Tato netradiční „tragikomedie“ svedla dohromady herečku, moderátorku, textařku a šansionérku Ester Kočičkovou a ukrajinskou folkloristku, klavíristku, skladatelku a zpěvačku Katerynu Kolcovou. Ve speciálním provedení české „stand up show“ Na stojáka se Karel Hynek, Daniel Čech a Lenka Vychodilová pokusí rozechvět vaše bránice v náročném komickém žánru, o němž Mirka Spáčilová napsala: „“Stand up comedy čili sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Na rozdíl od televizních estrád tu nikdo nevelí publiku, kdy má vděčně reagovat, herci se nemohou opřít o Zlaté slavíky ani o baletky. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen.“

7) Zajímavá bude také programová nabídka v prostoru věnovaném workshopům neziskových organizací. Vloni organizátoři workshopů pro návštěvníky Open Air Festivalu připravili možnost projít si léčivý a relaxační labyrint, užít si energii a sílu pospolitosti bubenického kruhu, navštívit pravý indiánský tábor, vybrat si z originálních výrobků, zhotovených v chráněné dílně v daleké Namibii. Děti si budou také mohly vyzkoušet výrobu pravé africké masky. Letošní nabídka neziskových organizací na festivalu slibuje být dokonce ještě širší a zábavnější, určitě se tam zastavte!

8 ) Ve festivalovém areálu vyroste sportovní a adrenalinový park. A atrakcí v něm bude tolik, že by klidně bylo možno celou akci u letiště v Panenském Týnci přejmenovat na Sport Adrenalin Festival. Obří patnáctimetrová trampolína, nafukovací hrad ve tvaru auta, stavba obřího sloupu z pivních bedýnek s jištěním na laně, Grafitti Wall, kde si každý bude moci nasprejovat svůj „piece“, kadeřnice, vizážista, čtyřkolky, vozítka segway, kola, dokonce i helikoptéra… O zábavu bude postaráno.

9) Okolí festivalového areálu vybízí k výletům. Největší klenot se nalézá hned v obci Panenský týnec – nedostavěný gotický chrám nabitý léčivou energií. V jeho stínu si můžete užít kouzlo dobové atmosféry, popřípadě si na vlastní kůži vyzkoušet jeho léčivé působení. „Místa síly“ poznáte snadno – jsou vyšlapána v trávě. Taktéž pěšky můžete přímo z festivalu vyrazit například na návštěvu zříceniny gotického hradu Žerotín. Ta stojí na nízkém návrší nad stejnojmennou obcí. Z hradu se do dnešních dnů zachovaly fragmenty zdiva, sklep a dvojité příkopy. V Žerotíně se nachází také přírodní koupaliště. Milovníci historie si na své jistě přijdou také v nedalekých Lounech nebo ve Slaném. Středověká historická jádra měst nabízejí jak příběhy z české minulosti, tak výhody „nefestivalové“ civilizace.

10) Open Air Festival je festivalem ekologickým. Vloni se úspěšně přihlásil do celosvětové soutěže. A Greener Festival Awards. A dokonce získal ocenění! I když se ukázalo, že na tomto poli je třeba vykonat ještě hodně osvěty, přesto areál Open Air Festivalu působil překvapivě čistým dojmem. A navíc se všechny posbírané odpadky na místě třídily ve zvláštní lince. Mluvčí společnosti Telefónica O2 Martin Žabka potvrdil podporu „zelenějšího festivalu: „Díky ekologickém projektu třídění odpadu jsme vloni s festivalem získali dokonce dvě ocenění – A Greener Festival Awards a cenu v kategorii Nejlepší partnerská spolupráce v soutěži Top Filantrop. A rozhodně v něm hodláme pokračovat.

zdroj: www.openairfestival.cz