Dilated: „Hlásíme vyprodáno!“

foto: archiv_Dilated

 

Pražská kapela se znamením vlka si prokousává cestu českým showbussinesem. Dilated pro vás chystá nové album I velkolepé jarní turné.

 

Pavle, máte za sebou teprve debutové album 5. hřích z roku 2011 a už jste sklidili velký úspěch jeho prodejem. Čekal jsi, že se vám podaří takhle zaujmout?

Po pravdě nás to hrozně překvapilo. Jooo, desku jsme dělali s tím, že bude mít úspěch (aspoň jsme v to doufali ☺), ale že se za dva roky vyprodá, tak to je nádhera. Navíc v tak malém rybníčku plném velkých ryb.

 

Nyní se chystáte vydat své druhé album Druhá tvář. Užili jste si natáčení stejně jako při první desce, kdy jsi tvrdil, že je to příjemná dovolená, během které vstaneš a v pyžamu s kafem si jdeš natočit pár songů?

Jasně, zase jsme si to užívali plnými doušky. Teď to bylo trochu jiné v tom, že jsme jezdili na etapy a spojili to s koncerty s Miro Šmajdou a Traktorem. Ale kafe ráno proběhlo, jen to pyžamo moc ne, občas se jelo nonstop (smích). Navíc jednu návštěvu jim v celém baráku nějak nefungovalo topení, takže jsme se v noci v mrazu museli zahřejvat spíš v nonstopu (smích).

 

Album 5. hřích bylo celé v češtině a ještě jste kvůli tomu přetextovávali své původně anglicky znějící písně. Co čeká Druhou tvář?

Máš dobrou paměť! Určitě se nám čeština dost osvědčila a deska bude opět v češtině. Naší Lucině se v angličtině zpívat nechce (smích) a jsme i toho názoru, že jezdíme české koncerty, festy a chceme, aby nám fanoušci rozuměli. I když si uvědomuju, že napsat dobrej českej text je těžší, než něco zpatlat v angličtině.

 

Přestože pracujete na nové desce, vyšel vám momentálně videoklip k písni Desperado z 5. hříchu. Proč se vracíte ještě k albu z roku 2011? Je to vaše srdcovka a restík, který jste si nesplnili?

Desperado je srdcovka nás i našich fanoušků. Byl to pro ně novoroční dárek ☺ a záběry z letních fesťáků se přece nemohly dát na jinej song. Desperado je totiž jediná pecka, která nechyběla na žádném koncertě v roce 2013 a je to vždycky zavírák našeho setu, a tak jsme tímhle počinem zavřeli i vrata za deskou 5. hřích. Ale fanoušci nemusejí mít strach – Desperado live určitě zůstává!

 

Máte už vytipovaný singl na videoklip k novému albu?

Jooo, ale prozrazovat nebudu. Zatím můžu jen říct, že už je napsanej i scénář a snad v dubnu klip vyjede rovnou s celou deskou!

 

Přestože vám velmi brzy začíná turné, hledáte nového basáka. Co se stalo s Prokopem?

Lidé mají své názory a postoje k tomu, jak chtějí dál dělat muziku a vše kolem. V tom se naše názory rozcházely do dalekých cest a už to přestalo fungovat.

 

Stíháte výměnu do začátku koncertů turné, nebo se tímto pro vaše fanoušky něco mění? Probíhá u vás konkurz podobně jako v kapele zakázanÝovoce, nebo máte jasné tipy?

Jdeme klasickou cestou konkurzu, ale i přes doporučení. Těšíme se na nového člena. Když to dobře dopadne, tak už brzo by mělo být jasno, kdo se k nám jako nový parťák připojí. Pro naše fanoušky se změní akorát to, že budou na pódiu potkávat někoho nového.

 

Brzy vás čeká šňůra s pražskými kapelami Five O´clock Tea a zakázanÝovoce. Těšíte se? Jak vznikla tahle spolupráce?

S klukama z obou kapel, zejména s Ovocem se známe už z dob, kdy jsme společně hrávali v Říčanech u Prahy, a celou dobu nějak sledujeme své hudební kroky. Nakonec všechny tři kapely spojila hudební agentura Alfedus music a odvedla skvělou práci při přípravě celého turné. Těším se na něj asi zatím nejvíc ze všech. Koncerty jsou tam slušně nahuštěný! Sice to bude o játra, ale bude to pořádnej měsíční večírek s kámošema na pódiu, v backstagi, na barech a v druhé půlce turné už s sebou povezeme i novou desku.

 

V celé téhle sestavě budou figurovat jen dvě holky – zpěvačka Five O´clock Tea a vaše Lucka. Nebojíte se o ni?

Před týdnem nám Pišto z Ovoce říkal, že už se mu na ni sbíhají sliny (smích). Je to holka, která si umí ve všem udělat pořádek, a navíc po pravdě není moc na muzikanty, ale spíš na chlapy v uniformách ☺.

 

Na jakou část turné se těšíš nejvíce? Je nějaké místo, kde to má kapela Dilated obzvlášť ráda?

My to máme rádi všude, kde jsou narvaný kluby. Já osobně se kromě Prahy těším po dvou letech do Liberce a do Domažlic, kde jsme právě točili novou desku.

 

Kdybys měl natočit pozvánkový rozhlasový spot na plánovanou šňůru, jak by zněl a jaký hudební doprovod bys zvolil? Třeba to při troše představivosti čtenáři uslyší…

Určitě hudební podklad z nejlepších pecek všech kapel a určitě slova, aby nikdo neseděl doma na pr***i a vyrazil na party s kapelami, které na koncertech ještě dokážou předávat energii. Díky moc a těšíme se na vás na tour ☺.