Povedené Persistence tour 2017

Všichni fandové hard core music měli ideální příležitost pro opravdu nevšední zážitek. Do Čech zavítala největší indoor akce tohoto druhu v Evropě a prostory brněnského SONO Centra byly skvělou volbou pro večírek takovýchto rozměrů. Působivě řešený interiér s dvěma ochozy a se sníženým kotlem nabízel většině fandů dobrý výhled. K celkové pohodě přispívá i to, že prostor je nekuřácký a vzduch je dýchatelný. To se hodí, protože SONO hlásí dlouho dopředu vyprodáno.

 

Pojďme už ale do akce. Do klubu dorážíme bohužel po otevíráku Mizery. Po krátké aklimatizaci to začíná rozjíždět newyorská veteránská parta BURN, která působí na mém velmi oblíbeném Revelation Rec. Neotřelej progresivní sound a osobitý vokál bohužel nezaručili příliš velký ohlas a na podiu těchto rozměrů šel jejich set jaksi do ztracena.

 

DOWN TO NOTHING rozjeli svoji show a lidi pod pódiem se začínají dostávat do provozní teploty. Kluci valí před sebou sound alá Terror a dopřávají nám parádního zvuku (který během celého večera drží kvalitu hodně vysoko). Takže jako jo.

 

Další na řadě jsou WALLS OF JERICHO a od samého začátku jejich setu začíná být pěkně dusno. Zpěvačka Candace je opravdu hodně energická a taky pěkně nasraná, vyhecuje a naplive do lidí v kotli tolik jedu, co se do nich vejde. A vejde se do nich dost. Pódium se začíná zaplňovat fans a atmosféra jde dost nahoru.

 

Cajky si naladili zabijáci z MUNICIPAL WASTE a jdou do nás do plnejch. Jejich skvělý crossover thrash nenechává většinu lidí na pochybách, že to bude dneska plnohodnotně strávený večer. Songy za sebou lítají v rychlém tempu stejně jako lidi a je to nářez. V kotli se to vaří a jde tam o život.

 

Pěkně nám to utíká až moc pěkně. Večer se láme do finále. Starají se o to pionýři newyorskýho štrýtu AGNOSTIC FRONT. Servírujou nám klasický set, hit za hitem. Roger Miret vyzve pouze slečny na podium, aby si společně užili From the east coast… a následně k všeobecné spokojenosti končí holky v dobrých rukou. Blitzkrieg Bop od Ramones na závěr a je vymalováno.

 

SUICIDAL TENDENCIES to drtí od začátku pěkně pod tlakem a potvrzují roli hedlinera. Setlist je plný nesmrtelných songů a koncert má spád. Do bubnů mlátí sám veliký Lombardo, kterého hala uctivě zdraví skandováním jeho jména. Jednu chvíly plný pódium lidí, pak zas výbornej basák Ra Diaz v kotli a skvělá show graduje tím, že celý Sono sborově řve eS – Tý, při posledním songu večera. Vypadá to, že si lidi užili – to je přeci účelem. My taky a ještě ve frontě na šatnu je slyšet pokřik eS – Tý. My valíme nocí domu a skandujem heZ – Ký.

text, foto: ML a JV