Blakkwood zářili v Březnici

 

V sobotu 18.3. lehce po deváté večer přicházím do COOLTURÁKu v Březnici a rozhlížím se po pro mě známém místě a pozoruji první přicházející. Z beden se ozývá hip-hop od různých interpretů, kterou pouští DJ. Sál se polehoučku zaplňuje lidmi, kteří nejprve míří k baru a poté se usazují u stolů a baví se při poslechu hudby. Jsou zde převážně náctiletí návštěvníci a někteří z nich mají dospělý doprovod, což je mi v dnešní době sympatické. Hraní Dj´s pokračuje, atmosféra se pomalu uvolňuje, lidé se víc a víc baví a pár jedinců se odváží na parket.

 

Tuto noc očekávám skvělý zvuk, jelikož sál kulturního domu má skvělou akustiku a jakákoliv akce zde v minulosti zněla perfektně. I osvětlení se nese v moderním duchu a všichni stále relaxují a popíjí. Najednou nás překvapila old schoolovka Pašerácká od Bow Wave, hned na to pustili i track Boreček, čímž potěšili všechny, kteří tyto hitovky znají z dřívější doby.

Je po jedenácté a na pódium přichází nadějný, mladý DJ LYNX a spolu s ním dva kluci: CHRIZZ a PAUL PRINCE, který zaskakuje za KRNEEho. Zvedají návštěvníky ze židlí a začínají pro ně rapovat první tracky. Jsou hosty dnešního večera a zahráli například Metro nebo Celej můj life. Mohu říci, že jsou mladí, plní nápadů a energie a podle mého názoru také nadějní rappeři. DJ LYNX má velice dobrý sluch a bylo to v bednách znát, hrál na velmi dobré úrovni. Jsem zvědavá, kde je příště uslyšíme.

Následuje přestávka a díky DJ´s lidé mohou pokračovat na parketu a bavit se. Po chvíli se již nahoře objevují BLAKKWOOD a rozjíždí svou show. Všímám si, že i lidí nějak přibylo. Fosco Alma a jeho song Zdi je jednoduše dokonalý. Užívám si hudbu a jeho skvělou flow. Načež mě ještě více překvapil freestylem vystřiženým bez hudby a rychlostí s jakou to dal, až neuvěřitelné. Fosco Alma jednoduše „jede bomby“. Kdo mi trochu vyrazil dech byl Renne Dang, který velice osobitým způsobem předvedl track Con lai. Prožíval ho, jakoby každé slovo prošlo každou buňkou jeho těla a dlouho jsem u rappera nezažila, aby naživo zněl několikanásobně lépe než z desky nebo YouTube. Smekám. Všichni, co z BLAKKWOODu dorazili, byli skvělí. Viděla a slyšela jsem celkem hodně rapperů a troufám si říct, že toto vystoupení bylo jedno z těch nejlepších a nejkvalitnějších. Kluci totiž dokážou komunikovat s davem dole, jejich výstup je profesionální, člověk jim rozumí každé slovo a zvukově jsou na skvělé úrovni. Přála bych klukům plný kulturák a až budou příště někde poblíž vás, určitě se na ně zajděte podívat.