Zimní Rock for people 2010

Před THE LOCOS vystoupí nepřeslechnutelní Pipes and Pints, v Plzni se přidají i Polemic

Zběsilá energie, obrovské nasazení a zvuk, který si v české kotlině jednoduše nemůžete splést s nikým a s ničím. Tak lze stručně a výstižně popsat dalšího z účinkujících Zimního Rock for People. Španělská ska-punková formace THE LOCOS, která se od 24. do 27. února představí postupně v Praze, Brně, Plzni a Hradci Králové a která sama proslula živelnými vystoupeními, dostane více než důstojné partnery. THE LOCOS totiž „předskočí“ folk-punk-rocková parta PIPES AND PINTS, jež je zcela po právu považovaná za nejvýraznější objev domácí punkové scény posledních let. Jejich ostrá rytmická muzika s melodickými linkami, řízné kytary, skotské dudy a v neposlední řadě charakteristický hlas amerického frontmana Syco Mika nechají jen málokoho v klidu.

Západočeští příznivci ska a reggae dostanou od organizátorů Zimního Rock for People navíc ještě dárek ze Slovenska v podobě populárních POLEMIC. Jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel bude 25. února v plzeňské Šeříkovce pointovat celý večer, vystoupí tedy až po The Locos. Pro osmičlennou partu z Bratislavy nejsou španělští ska punkeři neznámou: v minulosti předskakovali jak jim, tak SKA-P a jejich jamajské rytmy bezpochyby nenabídnou návštěvníkům Šeříkovky šanci vydechnout si. Kvůli rozšíření programu se v KD Šeříková začíná už v 19.30! Vstupenky na sérii koncertů zimního Rock for People jsou k dostání na www.ticketsforpeople.cz a také v síti Ticketportal a Ticketstream. Více na www.rockforpeople.cz nebo http://www.myspace.com/zimnirockforpeople2010.

THE LOCOS vystoupili v České republice už několikrát. A stejně tak jako jejich soukmenovci SKA-P se díky svým bouřlivým show dlouhodobě těší enormní přízni tuzemského publika. Na netečnost fanoušků si nemohou stěžovat ani PIPES AND PINTS. Je tedy více než jisté, že série koncertů Zimního Rock for People bude patřit k velmi bujarým událostem letošní mrazivé zimy.

To ostatně  potvrzují i slova Vojty Kaliny z Pipes and Pints: „Nejde o to, jestli se k sobě stylově hodíme nebo ne, ale o energii kterou od celého večera můžou lidi očekávat. Stejně tak jako Pipi, frontman The Locos, je solidní pošuk, ani naše vystoupení není zrovna čajový dýchánek. Varujeme proto každého kdo by si snad chtěl jen přijít vychutnat svůj šálek, že ho dostane s pořádnou dávkou rumu, bez cukru a stejně ho nakonec vybryndá. Jedním slovem očekáváme pořádnou divočinu a doufáme, že si to všichni náležitě užijeme.“

Pipes and Pints vznikli v roce 2006 na popud Vojty Kaliny (skotské dudy). Pánové se do toho vrhli s energií sobě vlastní a po drobném personálním zemětřesní se v roce 2008 ustálila i sestava. Kromě Vojty Kaliny zůstal od začátku jen kytarista Tomáš Novotný. Nově kapelu posílili bubeník Lukáš Vincour, už zmiňovaný rodák ze San Diega Syco Mike a naposledy basák Ondra Balvín.

Za tři roky své existence stihli natočit EP, zakoncertovat si napříč střední Evropou, posbírat několik cen, které se punkovým kapelám obvykle spíše vyhýbají, a získat si úctyhodný počet fanoušků. V listopadu loňského roku přidali ještě zbrusu novou desku „Until we die“, jejíž název jen dokresluje, jakou energii kluci do své muziky dávají, o obsahu ani nemluvě. Každý, kdo byl někdy na jejich koncertu, musí nicméně potvrdit, že není nad to, vidět je hrát naživo.

Ceny a místa konání Zimního Rock for People
24. 2. 20:00 – Brno – KC Semilasso – 280 Kč
25. 2. 19:30 – Plzeň  – KD Šeříková – 280 Kč
26. 2. 20:00 – Praha – Incheba Arena – 290 Kč
27. 2. 20:00 – Hradec Králové – KD Střelnice – 250 Kč

Doporučené linky THE LOCOS:

www.the-locos.net/eng/home.aspwww.myspace.com/thelocosskapunxwww.youtube.com/watch?v=DUu7HxlTIMswww.youtube.com/watch?v=C2ODXxZa_lk

Doporučené linky PIPES AND PINTS:

http://www.pipesandpints.cz/http://www.myspace.com/pipesandpintshttp://www.facebook.com/pipesandpintshttp://www.youtube.com/watch?v=FgB-Ev7_JPkhttp://www.youtube.com/watch?v=-SCMchfGQvs&feature=related

www.rockforpeople.cz