To nejlepsi na konec! Hip Hop Kemp potvrzuje Commona!
17.8.2017
18.8.2017
19.8.2017

Common (vlastním jménem Lonnie Rashied Lynn, Jr). toho za svojí kariéru stihl opravdu nevídaně. Vydal jedenáct alb, třikrát získal Grammy Awards, spolupracoval s takovými jmény jako Erykah Badu, Kanye West, John Leggend a mnohými dalšími. 

 

„Když jsme na parkovišti pardubického koupáku snili s otevřenýma očima o hiphopovém festivalu, Common už byl pojem. Šéfoval. Být “hot” na pět minut, jednu sezónu, svézt se na jedné vlně, to se povede. Ale udržet si tuhle pozici pětadvacet let?“ vyjadřuje nefalšovaný respekt k Commonovi David Maryško – dramaturg Hip Hop Kempu, který pro letošní ročník tohle eso ulovil.

 

Common se zapsal i do filmového a to nejen skladbou Glory (z fillmu Selma), za kterou získal Zlatý Glóbus i Oscara, ale ve třiceti filmech také hrál. Vzpomeňme třeba čtvrtý díl Terminátora, snímek Wanted s Angelinou Jolie a Morganem Freemanem v hlavních rolích nebo Street Kings, kterému naopak vévodil Keanu Reeves.

Je aktivním členem hnutí Peta na ochranu zvířat a projektu Knowing Is Beautiful na podporu prevence HIV/AIDS i držitelem čestného doktorátu od výzkumné univerzity Winston-Salem State Univerzity. Je vzorem, lídrem, hlasem i uctívaným lyrikem.

 

Hip Hop Kemp se uskuteční v již tradičním Festivalparku v Hradci Králové ve dnech od 17. do 19.srpna. Warm up party vypukne ale už 16.8. v 18 hodin.

 

Vedle Commona letošní ročník nabídne dále například Jedi Mind Tricks, D.I.T.C., Rejjie Snow, Oddisee & Good Compny, Kontrafakt a mnoho dalších ze současné elity zahraniční i tuzemské hip hopové scény.

 

Více na www.hiphopkemp.cz

Vstupenky koupíte na pandaticket.cz