Pecka nepecka – vyjádření!

V reportu z Peckafestu jsme Vás informovali, jak probíhal ne moc zdařený festival a dnes si můžete přečíst oficiální vyjádření města Pec pod Sněžkou, kapely Cocotte minute či produkčního týmu festivalu.

 

Během festivalu se pořadatel vyjádřil, že důvodem proč Iné Kafe nevystoupilo, bylo právě město Pec pod Sněžkou, kterému vadila vysoká hladina zvuku po 21. hodině. A zde je vyjádření PpS:

 

„V sobotu 27. 7. 2013 oznámili pořadatelé akce přítomným účastníkům festivalu i dvěma hudebním kapelám, že není možné pokračovat v produkci 22. hodině z důvodu zákazu od města Pec pod Sněžkou. Na základě tohoto oznámení byl festival předčasně ukončen. V reakci na rozhořčené reakce od návštěvníků festivalu i dotčených hudebních skupin vydává Město Pec pod Sněžkou toto oficiální vyjádření.
Město Pec pod Sněžkou jednalo s pořadateli festivalu před akcí a podpořilo její konání několika způsoby. Podle předloženého programu oficiálně povolilo pořádání veřejné hudební produkce i v době nočního klidu, tedy po 22. hodině a až do konce celého naplánovaného programu. Na akci přislíbilo finanční příspěvek v řádech desítek tisíc Kč. Na celou dobu konání festivalu Město Pec pod Sněžkou objednalo a platilo přítomnost hlídky městské policie. Pořadateli byla nabídnuta i pomoc s úklidem po akci technickými službami Pec pod Sněžkou. Akce byla aktivně propagována na www stránkách pecpodsnezkou.cz a na FB města. Vyjádření pořadatelů se nezakládá na pravdě a důvod proč byly dvě hudební kapely pořadateli odmítnuty a festival předčasně ukončen není představitelům města znám.“

V Peci pod Sněžkou 29. 7. 2013   –  Alan Tomášek, starosta města

Zdroj:  http://www.pecpodsnezkou.cz/novinka.php?id=1375087671

 

Po skončení Peckafestu, když se kapela Cocotte Minute dozvěděla, jakým způsobem byla odprezentována jejich nepřítomnost na festivalu vydala na svém facebookovém profilu vyjádření k celé akci:

Skupina Cocotte Minute se distancuje od nekorektního chování promotéra Mirka z Peckafestu, 739889099 manifest@seznam.cz, který lživě záměrně poškodil kapelu oznámením její neúčasti na festivalu Pecka Fest 2013 z důvodu rozpadu skupiny, což se nezakládá na pravdě, ačkoliv sám několik hodin před festivalem skupinu kontaktoval a její účast telefonicky osobně zrušil s odvoláním na problémy s hlukem. Toto chováni poškozuje skupinu, fanoušky….prosíme šiřte tuto zprávu tak, aby už tato „lůza“ nemohla poškozovat ostatní kapely a vás fanoušky…“

CM

Zdroj: https://www.facebook.com/pages/Cocotte-Minute/120253963728?fref=ts

 

V neposlední řadě je fér aby i zástupce Peckafestu – produkční tým, dostal prostor k oficiálnímu vyjádření:

Přátelé, dlužíme Vám vysvětlení, proč Peckafest nedopadl podle našeho a vašeho očekávání. Na věci touž nic nemění, ale alespoň budete znát pravdu a třeba to pochopíte. Peckafest je festival – značka, za kterou stojí dva týmy. 1. Produkční agentura a 2. Koordinátor, který sídlí v peci pod Sněžkou a jedná s městem. Role jsou jasně definovány. My –  produkční agentura zajišťujeme technické zázemí pro festival (zvuk, světla, podia), bookujeme kapely, staráme se o promotion. Strana druhá – koordinátor – má na starosti, sponzory, finance pro festival, veškeré jednání s úřady, včetně povolení, zajišťuje autobusové svozy, řeší výlep plakátů v regionu. V místě konání festivalu se řídíme informacemi a pokyny koordinátora, který pro nás vystupuje mimo jiné jako zástupce města. Od něj jsme obdrželi informaci, že by bylo vhodné, pokud nechceme mít problémy, ukončit produkci již ve 22h. Z této informace jsme vycházeli. (máme k dispozici, svědectví zvukařů, techniků a dokonce i část videozáznamu). Jako produkční agentura se cítíme být poškozeni a budeme zvažovat žalobu na koordinátora za město Pec pod Sněžkou. Přestože jsme odvedli naši práci na maximum, mrzí nás komplikace, které vznikli, ne našim zapříčiněním. Věříme, že se z toho všichni brzo oklepeme a půjdeme dál. O dalším postupu Vás budeme samozřejmě informovat.

Pecka fest crew 2013 29.7.2013

Zdroj: https://www.facebook.com/permalink.php?id=291942047572905&story_fbid=394846397282469