Papa Roach navštíví Kácov!
5.8.2010
21.00
21.00
21.00
6.8.2010
21.00
21.00
21.00
7.8.2010
21.00
21.00
21.00

Pořadatelé festivalu Sázavafest si dávali pěkně na čas se zveřejněním prvních kapel a headlinerů na letošní desátý ročník. Ale čekání stálo za to. Zatím zveřejnění headlineři patří k tomu nejlepšímu, co by se mohlo v Kácově objevit!

První hlavní hvězdou jsou američtí Papa Roach, kteří na Sázavafestu vystoupí v pátek 6.8.. Papa Roach jsou kalifornská čtyřka, která vznikla v roce 1993. Jejich začátky nebyly nějak extra slavné. Objížděli pizzerie a kavárny, ale vcelku rychle se dostali na špici vacavilleské hudební scény. Papa Roach jsou směsicí hip-hopu, groove-funku a hardcoru. Jejich hity se dost často objevují ve filmech a PC hrách. Na Sáazavfestu jistě zazní jejich největší hity z pěti studiových alba, ale také skladby z nového live alba, které bude obsahovat pět nových songů!

Další star, která také vystoupí v pátek 6.8. je kapela Boban i Marko Marković Orkestra, kteří pochází z Vladicin Han v jižním Srbsku. Tato typicky balkánská dechová kapela spojuje mnohé ze zdrojů, které utvářely romskou a balkánskou hudbu. Kapelu vede jeden z nejznámějších srbských trumpetistů Boban Marković a také jeho syn Marko, který orchestr převzal v den svých 18tých narozenin. Zatím poslední CD s názvem Devla – Blown Away To Dancefloor Heaven vydali Boban i Marko Markovič Orchestra minulý rok. Na Sázavafestu jistě zazní songy i z této desky. Jelikož je kapela žádaná po celém světě (naznačuje to počet odehraných koncertů v roce 2008 – více než 115), můžeme se těšit na nezapomenutelný zážitek!

Třetím zveřejněným headlinerem je partička Che Sudaka. Tvoří ji směsice hudebníků z  Argentiny, Kolumbie a Španělska, ale jako kapela se usadili ve španělské Barceloně, kde kapela začinala svoji hudební kariéru na náměstích a hraním v metru. Jejich hudbu lze charakterizovat jako mestizo styl, který si lze představit pod spojením reggae, ska, flamenco, rumbu, drum&bassu, lidové hudby pocházející z Argentiny a world music. Před časem Che Sudaka, jejichž hudba a koncerty mají neskutečný náboj,  doprovázeli na turné Gogol Bordelo. Na Sázavafestu se na tuhle partu můžete těšit v sobotu 7.8..

Na desátém ročníku tohoto multižánrového festivalu nemůže chybět ani špička české hudební scény. Vystoupí: Kryštof, Chinaski, Tata Bojs, Moneky Business, Dan Bárta, Support Lesbiens, Mig 21, Sto zvířat, Anna K., UDG, Wohnout, Kapitán Láska, Vladimír 518, PSH, Ewa Farna, Kamil Střihavka, Jiří Schmitzer, Tomáš Klus, Xindl X, Nightwork, Tonya Graves, Švihadlo, Věra Bílá, Kurtizány z 25. Avenue, Laura a její tygři, Ohm Square, Blue Effect, Rybičky 48, Prague Ska Conspiracy, Michal Hrůza, ze Slovenska potom Peter Lipa, Polemic nebo Meky Žbirka.

Pořadatelé s vypuštěním prvních kapel také předělali webové stránky. Jak vypadá oficiální web sázavafestu, se můžete podívat ZDE!

Cena vstupenek do 30.4.2010 je 750,-Kč. Od 1.5.2010 bude cena o 100,-Kč dražší, tedy 850,-Kč.