OAMF Přeštěnice již za necelý měsíc!

Necelý měsíc zbývá do 8. července 2010, kdy se opět po roce otevřou brány festivalového areálu poblíž malebné jihočeské výsky Přeštěnice. Ta již desátým rokem hostí na zelených lánech svého území hudební festival Open Air Musicfest Přeštěnice. Letošní ročník přinese opět něco nového – festival se totiž zapojil do projektu Čistý festival.

„Ozdravit“ české festivaly a zlepšit jejich vztah k životnímu prostředí si klade za úkol celorepublikový projekt Čistý festival, který organizuje obalová společnost EKO-KOM, a.s. Letos bude Čistý festival probíhat již potřetí a zapojilo se do něj 20 festivalů a letních akcí, mezi nimi i Open Air Musicfest Přeštěnice. O co jde? O jedinečnou možnost užít si pohodovou atmosféru hudebního léta a zároveň nesobecky myslet na přírodu, v jejímž prostředí se festival každoročně koná. Strávníci – ať už pivaři nebo jen pojídači klobás – budou mít v areálu festivalu k dispozici pytle na tříděný odpad, kam mohou odložit své již nepotřebné občerstvovací náčiní. Sbíráním kelímků také mohou Přeštěnickému festivalu pomoci v soutěži o český rekord v délce hada z pivních kelímků.

Zároveň budou mít návštěvníci možnost vyhrát hodnotné ceny i pro sebe – například přehrávače iPod, z kterých si po skončení festivalu mohou přehrávat své oblíbené kapely a krátit si tak roční čekání na další ročník festivalu. Nicméně aktuálně se v plném zápalu příprav nachází letošní jubilejní ročník festivalu, na kterém vystoupí české rockové, popové, i SKA hvězdy jako Arakain, Doga, Nightwork nebo Tleskač. Největším tahounem letošního festivalu je ovšem německá kapela Die Happy v čele s Martou Jandovou, rodačkou z Čech. Vedle ní se během dalších festivalových dní představí i jiné zahraniční kapely například ze Slovinska – Elvis Jackson, z Německa – Jerx nebo rakouští Kontrust.

Festival letos znovu dává šanci zahrát si na festivalových prknech také mladým, neotřelým kapelám. Letos pro ně pořadatelé připravili hlasovací soutěž s názvem Expedice Přeštěnice. Jejím vítězem se díky internetovému hlasování fanoušků stali Just For Being a zahrají si na festivalu vedle výše zmíněných ostřílených profesionálů. O druhé postupové místo se další úspěšné kapely utkaly na koncertě v milevském Domu kultury, jako vítěz z tohoto klání vyšla formace 12° BagPipers, kterou tak můžete taktéž vidět na Open Air Musicfestu Přeštěnice.

Pokud vás zajímá dění okolo festivalu nebo pokud byste si rádi přečetli medailonky a rozhovory s jednotlivými interprety, sledujte internetové stránky festivalu www.prestenice.cz. Najdete zde kromě praktických informací také radu, jak se do příprav festivalu zapojit, nebo jak vyhrát volné vstupenky. Informační tok je k dispozici také na Facebooku, kde je vytvořena fanouškovská skupina Open Air Musicfestu Přeštěnice. Věříme, že si každý užije nejen na webu, ale hlavně na samotném festivalu tu nejlepší zábavu.