Letošní Sázavafest ve znamení oslav (TZ)

Letní Sázavafest slaví letos 10 let svého trvání a právě tento jubilejní ročník se celý ponese v duchu významných osobností naší kulturní scény a návratů hudebních legend. Pořadatelé si připravili řadu překvapení a pozvali spoustu hvězdných hostů, kteří v Kácově vytvoří jedinečnou “Sázavafestskou“ oslavu. Letošní Sázavafest se tradičně koná v Kácově ve dnech 5. – 7. 8. a nabídne návštěvníkům 8 scén a 150 účinkujících.

Na oslavu 10 let trvání festivalu si mnozí hosté připravili speciální vystoupení a někteří z nich vystoupí exkluzivně pouze na Sázavafestu. Jedním z takových je skladatel, zpěvák a kytarista Ivan Král. Do České republiky se vrací po třech letech, naposledy tu vystoupil v roce 2007 v pražském Paláci Akropolis. Nyní dostal nabídku od pořadatelů festivalu a kývl na ni. „Protože se mi stýská,“ vysvětlil lakonicky. Král ve speciálním setu představí své nejznámější písničky a nabídne i nové, které v posledních letech složil ve Spojených státech, kde nyní žije. „Kapelu dává dohromady Honza Ponocný. Chci mladé energické muzikanty, bude to bigbít,“ přibližuje svou představu vystoupení v Kácově.

Letos neslaví pouze Sázavafest, ale také řada pozvaných hostů uspořádá v Kácově svou soukromou oslavu. Kulaté výročí působení rockové kapely Frasmus 5 oslaví spolu s ní i její leader Michal Prokop, který je známý především díky svým poetickým šansonům. Kapela Sto Zvířat bude hrát speciálně pro Sázavafest rovných 100 minut a oslaví tak 20 let existence kapely. Kamil Střihavka bude rovněž slavit 20 let na scéně a pozve si proto řadu hostů. Dalším oslavencem bude kapela Schodiště, která oslaví 25 let. Monkey Business v Kácově oslaví své 10. výročí a zahrají 75 minut s řadou hostů jen pro Sázavafest a současně si vymění vzájemnou hostovačku s Tata Bojs. Laura a její tygři předvedou speciální show na oslavu 25 let své existence. Sázavafest připravuje i další speciální vystoupení. Vivaldianno – projekt houslového virtuóza Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka, bývalého člena ze skupiny Lucie, připraví jedinečnou hodinovou show, skupiny Mandrage a Rybičky 48 unikátně propojí svá vystoupení v jedno. Jedinečné propojování s mnoha hosty předvedou také kapely T. O. P. Dream Company a Nightwork.

Výčet dalších osobností a gratulantů na Sázavafestu 2010:
Anna K, Marta Kubišová, Jiří Macháček, Ivan Král, Blanka Šrůmová, Roman Holý, Matěj Ruppert, Vojta Dyk, Kuba Prachař, Ondra Ruml, Michal Pavlíček, Bára Basiková, Meky Žbirka, Jaroslav Svěcený, Michal Dvořák, Vladimír Mišík, Radim Hladík, Tomáš Klus, Ivo Jahelka, Michal Viewegh, Irena Obermannová, Mardoša, Milan Cais, Tonya Graves, Tomáš Klus, Ewa Farna, Michal Horáček, Michal Hrůza, Vladimír 518, Indy, Wich, Orion, Trafik, James Cole, Yarda Helešic, Věra Bílá, Ivan Hlas, Vlasta Třešňák, Jiří Schmitzer, Václav Koubek, Dan Bárta, Richard Krajčo, Matěj Homola, Honza Homola, Honza Kalina, Xindl X, Kryštof Michal, Tomáš Vartecký, Tomáš Hájíček, Ester Kočičková a mnoho dalších

Cena vstupného od 1.7. do 4.8.2010: 1000.- Kč + poplatky. Cena na místě 1200 Kč.

www.sazavafest.cz