Hlavním lákadlem Metronome festivalu bude Sting!

Hlavní peckou Metronome festivalu je jistě Sting. Organizátoři ale nešetří a překvapují nás dalšími bombami. Ve středu 14.června představilo hlavní organizátorské trio Barbora Šubrtová, David Gaydečka a Martin Voňka podrobný program i plánek Metronome festivalu. Na střeše Křižíkova paláce tak odhalili vystupující i sponzory a informovali veřejnost o nových vychytávkách, na které se můžeme už v pátek 23.června těšit.

 

Myšlenkou Metronom festivalu je přinášet unikátní jména a interprety. Na první ročník si organizátoři troufli pozvat Iggy Popa. Ani na druhém ročníku nezaháleli a představí tak na hlavní stagy legendárního Stinga. Podle Davida Gaydečky je Sting v té nejlepší kondici: „koncerty si užívá a hraje dlouho“. Na festivalu nám dokonce zahraje celou hodinu a půl. V každé zemi sestavuje úplně jiný repertoár, mimo jiné bude hrát své sólové legendy i věci od kapely The Police.

Kapela Blood Red Shoes se představí v sobotu 24.června na hlavní stagy s novou deskou a chvíli po nich se i Kasabian pochlubí s tou svou. Young Fathers se proslavili především díky novému filmu Trainspoting 2, kde hraje jejich hudba a právě tyto pecky můžeme slyšet na Metronome stage. Hlavní stage bude moderovat jazzová a soulová zpěvačka Tonya Graves. Solomun slibuje minimální hodinový set elektroniky, ale jak je známo, často protahuje až na pětihodinové vystoupení, takže se můžeme těšit na kvalitní zakončení festivalu na Moon stage.

Kromě zahraničních kapel na fesťáku také zazáří kapely z české scény. Můžeme se těšit na Lanugo, Wild Tides, Lazer Viking, anebo na klasiky: Davida Kollera a Monkey Business.

 

Největší hrozbou, co se návštěvnosti týče, může být pro organizátory Metronome festivalu konkurenční fesťák United Island, který ve stejný termín kotví v Karlíně.  Oba dva festivaly mají ovšem co nabídnout, ale pokud vás nepřesvědčí i letošní nadupaný program Metronome festivalu, možná vás stejně tak jako mě potěší keramické záchody, které nejsou jen pro VIP, ale pro všechny účastníky.

 

Jeden z hlavních sponzorů festivalu je Město Praha, které vkládá veškeré naděje do Metronome jakožto do pražského festivalu, stejně tak, jak má i Ostrava Colours of Ostrava. Dalšími sponzory je Česká televize, Česká Spořitelna a skupina ČEZ. Česká Spořitelna mimo jiné zařizuje v celém areálu free WIFI, aby se tak festival dostal ke všem. Proto všechny vyzíváme, aby fotili, natáčeli a své zážitky sdíleli na sociálních sítích. Díky ČEZu vaše mobily neztratí šťávu a kdykoliv si je můžete v areálu dobýt.

 

Ostatní problémy by měli mít organizátoři také pořešené. Stage jsou nastavené tak, aby se zvuk neodrážel od budov a nerušil tak široké okolí, především obyvatelé žijících poblíž výstaviště.

 

Mrzí vás, že ještě nemáte koupený na červnový festival lupen? Tak si pospěšte. Kapacita festivalu je pro 15 tisíc lidí a vyprodáno je již 13 tisíc vstupenek.