Festival Soundtrack Poděbrady přivítá držitele Oscara
24.8.2017
25.8.2017
26.8.2017
27.8.2017

Mezinárodního festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady proběhl už v loňském roce „nanečisto“. Zaznamenal ohlas více než patnácti tisíc diváků. Letošní první ročník jistě založí dlouholetou tradici a vydobyde si přední místo mezi festivaly konanými v ČR. 

 

V průběhu čtyř srpnových dní se příznivci filmové hudby mají na co těšit. Festival odstartuje ve čtvrtek 24.8. kapela Lucie se svým jedinečným vystoupením Lucie ve filmu, kterého se bude aktivně účastnit Michal Dvořák. Nejen jako muzikant, ale zároveň je to člověk, který celý festival inicioval a řídí. Vystoupení bude zaměřeno na skladby, které se objevily ve filmech a na nejpovedenější klipy. Není tedy možné vynechat píseň Amerika ze stejnojmenného dramatu a mnoho dalších. Vystoupení kapely Lucie bude jediné v tomto roce a v nejslavnějším obsazení – kromě Michala Dvořáka zahrají David Koller, P.B.CH. a Robert Kodym.

 

 

Pátek 25.8. bude patřit Jaroslavu Uhlíři, který vystoupí se svou rockovou kapelou. Pořadatelé tak mysleli opravdu na všechny věkové generace. Uslyšíte průřez těmi nejznámějšími písničkami, které Uhlíř napsal převážně ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem a objevily se například ve fimech Ať žijí duchové, Vrchní prchni, Vratné lahve nebo třeba ve Třech veteránech. Začínáme v 16:00 hodin.

 

Devátá hodina večerní téhož dne přinese jedinečný autorský projekt úspěšného skladatele filmové hudby Jana P.Muchowa. Kapela složená z významných českých muzikantů bude interpretovat písně z filmů Samotáři, Václav, Jedna ruka netleská, Ženy v pokušení nebo nejnovější Teorie tygra s Jiřím Bartoškou v hlavní roli.

 

Sobota 26.8. bude opět patřit těm mladším, i když i rodiče si jistě také přijdou na své. Na programu bude vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, ve světové premiéře filmu s živou hudbou. Bude se jednat o velkoformátové promítání této oblíbené pohádky s doprovodem symfonického orchestru s hudbou Karla Svobody. Tento geniální skladatel spolupracoval s řadou českých umělců, mnohé z nich jeho tvorba vynesla až na vrchol. Dále byl dvorním skladatelem režiséra Václava Vorlíčka – kromě Popelky napsal hudbu k Létajícím Čestmírovi, komedii Co takhle dát si špenát a mnoha dalším. Zároveň je také autorem hudby k muzikálu Noc na Karlštejně nebo divácky úspěšném a často reprízovaném seriálu Cirkus Humberto. Proto vystoupení symfonického orchestru sobotní pohádku ještě umocní a chytne za srdce malé i velké.

 

 

Vrchol festivalu v nedělí 27.8. bude patřit Nicolovi Piovanimu,italskému autorovi filmové hudby a držiteli Oskara. Na hlavní stagi na zámku Poděbrady vystoupí poprvé v České republice společně s Filharmonií Hradce Králové. Piovani se celý život věnuje filmové a scénické hudbě a měl možnost spolupracovat se špičkami světové kinematografie. Za hudbu k filmu Život je krásný získal v roce 1998 Oskara a o dva roky později i nominaci na cenu Grammy.

 

Lístky na festival konaný ve dnech 24.-27.8.2017 v Poděbradech zakoupíte zde: https://www.ticketlive.cz/cs/event/soundtrack-podebrady