Beskydy Sound: poprvé skvělé počasí a vynikající atmosféra(TZ)
14.8.2010
12.00

Sobota 14.8.2010 ve Frýdku-Místku byla ve znamení 4. ročníku festivalu Beskydy Sound. Vůbec poprvé vyšlo pořadatelům počasí a to se odrazilo jak na návštěvnosti, tak na vynikající atmosféře. Čtyři tisícovky diváků si užívaly oblíbené české a slovenské kapely, Dubiozu Kolektiv, ale také koupání v Ostravici.

 

Největší překvapení pro všechny? Dubioza Kolektiv!

 

Kdo je zažil na ostravských Colours v roce 2006, tak věděl přesně, jak velkou umí Dubioza Kolektiv udělat show. Většina návštěvníků festival Beskydy Sound však dorazila na koncerty domácích kapel a bosenská parta pro ně byla v rámci festivalu jen okrajovou a neznámou záležitostí – to platilo do první skladby. Dubioza oděná do tradičních žluto-černých oděvů donutila skákat i klidnější povahy v davu pod pódiem. A po koncertě se již celá řada diváků pídila po cédéčku nebo něčem, co jim bude koncert na nábřeží Ostravice připomínat. „Dubioza Kolektiv není v Česku žádným nováčkem, přesto stále není v širším podvědomí lidí, kteří chodí na festivaly nebo po koncertech. Tušili, jsme, že lidi nadchne, při výběru kapel na letošní ročník pro nás byli jasnou volbou.“

 

Největší tahák? Horkýže Slíže.

 

Horkýže Slíže jsou folklórem letních festivalů a není problém dojít na jejich koncert prakticky kdekoliv. Ve Frýdku-Místku hrají prakticky každý rok před plným klubem Stoun. I přesto se v anketě na webu festivalu Beskydy Sound více než polovina lidí vyjádřila ve smyslu, že se na kapelu z Nitry těší nejvíce a v sobotu večer to také tak vypadalo. „Těžko říci, co lidi k této partě lidi tak táhne, jedno je však jasné – na Beskydy Sound nebylo co se týče atmosféry pod pódiem lepšího koncertu.“ Jejich hlášky bavily dav – jeho větší polovina se po koncertě rozešla domů, koncerty Satrianiho žáka Geoffa Tysona a domácích The Cornflakes pak sledoval už jen zlomek diváků.

 

Novinka na Beskydy Sound: skvělá atmosféra

 

Pořadatelé se letos pokusili udělat maximum proto, aby se návštěvníci na festivalu cítili dobře a měli pohodlné zázemí. Festivalový areál poskytl celou řadu přístřešků, kde se mohli lidé schovat před sluncem, zábava byla přichystána pro děti, díky projektu Čistý festival společnosti EKO-KOM lidé nasbírali za dárky necelých 5 tisíc kelímků a areál byl opravdu čistý. Asi nejpříjemnějším zpestřením byla neoplocená řeka Ostravice, která se tak stala přímo součástí festivalového areálu. Na 200 metrů dlouhé pláži navíc vyrostla stylová čajovna – mongolská jurta, ve které lidé ocenili především studené čajové speciality. „Během neděle nám přišly desítky děkovných mailů a ohlasů. Lidé si festival uprostřed Frýdku-Místku užili a pochvalovali si hlavně příjemnou atmosféru. Obrovský nás to těší a všem návštěvníkům děkujeme“. 

FOTO: Tomáš Polach – tompol.cz, David Volný – my-pixels.cz, Rostislav Přidal – PartyPage.cz