SOUTĚŽ: Red Bull Music Academy zamíří do japonského Tokia

Red Bull Music Academy hlásí místo konání unikátního workshopu pro všechny talentované hudebníky. Ti se v roce 2014 sejdou v Tokiu, městu, které sběratelé vinylových desek a fanoušci technologií označují za svou Mekku.

 

Tokio, jedno z nejzajímavějsích měst na světě, inspiruje všechny možné umělce. Dalo duši mnoha technickým vychytávkám, obtisklo se do designových kousků. Je to město, kde se zrodily bicí automaty Roland, samplery Akai a mixy Pioneer. Džungle s více než 13 miliony obyvatel, s hlubokou tradicí a jasnou budoucností. Kdybyste měli nakreslit mapu hudebních klubů, galerií, obchodů s deskami a dalšími kulturními stánky, vznikl by neskutečný propletenec hustý jako silniční síť v hlavním městu Japonska.

 

Ať už prostřednictvím hudby, literatury nebo poválečné architektury či moderního tance a robotického průmyslu, země vycházejícího slunce světu přináší krásné inspirativní umění. To jsou důvody, proč v roce 2014 do Japonska zamíří Red Bull Music Academy, vysněný workshop pro mladé hudební vizionáře z celého světa.

 

První Red Bull Music Academy se uskutečnila v roce 1998 v Berlíně a od té doby navštívila mnoho světových metropolí. V každé vyrostlo centrum se špičkově zařízenými nahrávacími studii, rozhlasový studiem, přednáškovým sálem a speciální instalací místních zavedených i novátorských vizuálních umělců.

 

Účastníci workshopu se díky tomu můžou soustředit jen práci s kolegy z celého světa, na výměnu informací a zkušeností, na přednášky respektovaných lektorů, mezi které patří například Bob Moog, Nile Rodgers, Steve Reich, Kim Gordon, Flying Lotus, Giorgio Moroder, Erykah Badu, Bootsy Collins, Brian Eno, Richie Hawtin, Tony Allen, Q-Tip, Sly & Robbie, Chuck D, M.I.A., James Murphy nebo Moodymann. V Tokiu se Red Bull Music Academy měla konat už před dvěma lety, ale tragédie v jaderné elektrárně ve Fukušimě ji odsunula do Madridu.

 

Malá ochutnávka? Podívejte se na fotky z Red Bull Music Academy Weekenderu, který se před pár dny v Tokiu konal. Během čtyř dnů se uskutečnilo osm koncepčních představení, semináře v galeriích a předních hudebních klubech a také vystoupení Henrika Schwarze s mladými symfoniky do DJ setu Gillese Petersona. Nechyběli u toho ani zástupci labelu Ninja Tune projekt Deadelus a japonská ikona elektronické hudby DJ Krush.

 

Přihlašovací fáze zájemců o účast na workshopu v Tokiu začíná v lednu 2014, sledujte weby www.redbullmusicacademy.com a www.redbull.cz/academy a nic vám neuteče!

 

Nalaďte si Red Bull Music Academy Radio, poslechněte si exkluzivní rozhovory a sety talentů elektronické hudby www.rbmaradio.com