HUDBA: VYDAVATELSTVÍ CHAMPIONSHIP MUSIC PŘEDSTAVUJE  NOVÉ HUDEBNÍ HVĚZDY ROKU 2012

foto: archiv kapely_L.A.


Vydavatelství Championship Music zveřejnilo ediční plán na jaro 2012. Nechybí v něm avizovaná nová jména, ani umělci patřící ve svém žánru k tomu nejlepšímu, co tuzemská hudební scéna nabízí. Pod hlavičkou nezávislého labelu vydají v prvním čtvrtletí roku nová alba zpěváci David Koller, Ben Cristovao a Voxel nebo skupiny Kašpárek v rohlíku a L.A. V jednání je také novinka Jana Budaře.


Již koncem roku 2011, kdy po čtyřech letech ukončil vydavatel Lukáš Rychtařík spolupráci s písničkářem Xindlem X, avizoval návrat Championship Music k jeho primárnímu poslání – podpoře nových talentovaných interpretů. Nyní vydavatelství jména těch, jež mají rozvířit stojaté vody české populární hudby, zveřejnilo. S novými deskami se letos na jaře budou o přízeň posluchačů ucházet popový zpěvák Voxel a elektro-popoví L.A., vítězové celostátní soutěže Pro Rock.

Vsadili jsme na Voxela, protože nás baví ten moderní sound a jasný odkaz na mainstream bez nutnosti se zcela vymanit. Důkazem toho, že to může fungovat, je exkluzivní nasazení jeho prvního singlu ´V síti´ do playlistu nejhranějšího českého rádia pro mladé Evropa 2,“ říká Lukáš luxcasinos.com Rychtařík, který stojí nejen za objevem Xindla X, ale i za počátečním úspěchem Charlie Straight, kteří jen během prvního roku existence získali tři ceny Akademie populární hudby.

Hledání nových a zajímavých interpretů bylo od začátku naším hlavním cílem a chceme se mu věnovat i nadále. Na druhou stranu nás těší, že naše práce a způsob, jakým ji děláme, oslovuje i zkušené muzikanty, jakými jsou David Koller nebo Kašpárek v rohlíku, které zastupujeme a vydáváme. Hudba a vše s ní spojené nás baví a mám radost, že se daří. Nevidím důvod, proč bych je měl odmítat,“ dodává Rychtařík, který se kromě vydavatelské činnosti aktuálně soustředí také na projekt, s nímž vydavatelství Championship Music plánuje rozšířit své aktivit i do zahraničí.