Filter017 – Amazing originally clothing from Taiwan

Když se řekne Čína a Taiwan tak to poslední co se nám vybaví je originální kus čehokoliv. Obrovské fabriky zde vyrábí po miliardech oblečení, kola,doplňky, hračky a vlastně úplně cokoliv. Filter 017 je značka oblečení a doplňků pocházející právě s Taiwanu. Její originalita je naprosto jedinečná a dokazuje že  na i na tomto kontinentu si lidé rádi připlatí za originální zboží. Velký dík patří Enzo Lin  a Wen Ko, kteří nám poskytli rozhovor.

Můžeš nám něco říct o začátcích Filter017, čí to byl nápad, začít se značkou? Filter 017 začali v roce 2004 Enzo Lin a Wen. Je to jednoduchej nick. Používali jsme ho, když jsme začínali tvořit design

Jsou lidi na Taiwanu ochotni zaplatit víc za originální oblečení? Jaké jsou známé značky na Taiwanu?Hodně lidí u nás kupuje originální značkové oblečení s nějakým příběhem. Známé značky tu jdou ovšem na dračku více. Jsou to značky nejenom z Japonska ale i z USA a Evropy. Například EX. UNIQLO, H&M atd… Návrháři na Taiwanu často napodobují japonský a korejský styl. Filter 017 se hodně lyší tím, že kombinuje čistou grafiku s urban wars, což ostatní značky moc nedělají.

Jací grafičtí designéři jsou pro vás inspirací a oslovuje vás jejich tvorba? Na světě je mnoho skvělých designerů a umělců. Všichni jsou naší můzou. Jmenoval bych hlavně James Jervis v Anglii, Parra ve Francii, Flying fortress v Německu a 123klan v Canadě. Všichni tito umělci dělají něco co nás hodně baví.

 

Znáte nějakého umělce  z České republiky? Známe Muchu. I když jeho tvorba je více klasická. Jeho styl a práce ovlivnila mnoho našich ilustrací. Výrobní design a architektura v Evropě je na prvním místě z celého světa.

Filter017 má ve svém portfoliu spoustu výrobků, jaké kousky jsou nejoblíbenější? Z našich produktů jsou nejvíce známé kožené produkty. Grafiky na kůži se zde líbí mnoha lidem. Lidé to milují a věří, že kůže může vydržet déle než jakýkoliv materiál. Kůži může doplnit mnoho vzpomínek. Naše grafika je kombinace našich vzpomínek a zážitků. Každý veselý a vtipný okamžik si uložíme a nakreslíme pro razicí matrici, která se použije při výrobě  koženého výrobku. Jako jeden z našich produktů bereme i obyčejnou nálepku. Je to jednoduché a čisté. Nezáleží na jazyku nebo zemi. My věříme že každý člověk na stejné vlně jako my může cítit její vtip a zajímavost.

Máte v plánu expanfovat také mimo Taiwan? V plánu to určitě je a často o tom mluvíme. Taiwan je hodně charakteristická země a Filter017 je zde hodně rozšířený. Taiwan má ideu sdílet všechno se všemi. Lidé zde milují retro věci z Ameriky a Evropy. Kombinujeme tyto retro věci s hravým stylem. Grafiku zde děláme nejen zajímavou a líbivou, ale také s určitou ideou a odkazem.

Co očekáváte do budoucna od vaší značky, kde ji vidíte za 10 let? Filter017 není jen značka oblečení a doplňků, všichni věříme že je to jméno osobnostního stylu. My nedoufáme, že se Filter017 stane obří značkou, ani to nechceme. Určitě bychom ale chtěli nějak proniknout do nejstarších zemí světa, Evropy a Číny. Tyto země mají mnoho kultur a stylů. Rádi bychom sem protlačili naše pocity a myšlenky.

 

Could you tell us about the beginnings of Filter017, who’s idea was it to start the new brand? Filter017 was started at 2004 by Enzo and Wen. It’s just a simple ID on internet. We use this ID when we started creative.

 

Are people in Taiwan willing to pay extra for branded clothing? What are the current trends in Taiwan? Most of people are bought clothing with branded, but famous brand more. Like Japan , Europe and USA. EX. UNIQLO, H&M etc…. There are more and more brand in Taiwan. But brand’s designs are follows Japan or Korea style. Or simple more style. In fact, it’s not more brand mixed graphic and urban wears like us.

 

Which (graphic) designers/brands do you like the most and which ones give you inspiratio? There are so much great design artist around world. They all are our muse and target for us. Like James Jarvis in UK, Parra in France, FLYING FÖRTRESS in Germany and 123KLAN in Canada. Because those artists are doing great design that we love.

 

 

Do you know any work from Europe or the Czech rep specifically? We know MUCHA when we still in school. Even his works are classic arts. But he’s style and works affect many of illustrator. Delicate are everyone chase in the arts and graphics. Industrial design and architecture in Europe are top of world.

Filter017 produces a high variety of assortment, what are the most popular pieces, and why? The leather accessories are most popular in our products. It’s because graphic add on leathers are nice design for people. Many people love them. They believe leathers can use for long times. Many memories can fill in leathers. Our graphics just like every memories. Pause every moment that happy or funny. We save those in our leather works. Another products are stickers we made. It’s simple and clear. There are Graphics on stickers. No matter languages or Country. We believe every friend can feel our funny and interesting idea in our sticker.

 

Have you though of expanding beyond Taiwan? Every time we think about it! HaHa. Taiwan is a island country have warm and cuisine. Every one love it if you hearted about it. So we have the spirit want share it to everyone. It’s a unique spirit. We love retro things from Europe and American. It’s a humor with kids. We mixed this humor and funny style with Easter’s delicate ideas. We let graphics not only interesting but also content of depth.

What do you expect for the future of your brand, where do you see it in 10 years time? Filter017 is a brand not only made clothing or accessories. We all believe it just like the name, personality, stylish. Now we just show this concept in clothing or accessories. We are not hope Filter017 become a great brand. We just hope It can collaborative with local culture. And make more interesting things, like kids play together. We know it’s a hard realization especially when you experience more. We hope we can bring our works to China and Europe. Because those are most old country of world. They have many cultures and styles. We can let them knows our passion and thinks in Taiwan. Let the local cultures affects us, for more ideas to do more great mixed.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read more about Filter017: http://www.filter017.com, http://www.behance.net/filter017