FILM: Modrý tygr byl vybrán na prestižní světové festivaly!

foto: Hlavní zvířecí hrdina filmu Modrý tygr

 

Snímek debutujícího režiséra Petr Oukropce Modrý tygr byl vybrán na prestižní mezinárodní festivaly pro děti v Kanadě,Norsku a Německu a zahájí tak v dubnu svoji mezinárodní distribuci. Tento dobrodružný a magický rodinný film si tak světovou premiéru odbude na festivalu TIFF Kids v Torontuevropskou na festivaluKristiansand International Children’sFilm Festival v norském Kristiansandu a uveden bude také v Mnichově na Film Fest München v rámci dětského festivalu Kinderfilmfest. Na Slovensku jde Modrý tygr do kin 22. března. Film do zahraničí prodává dánská společnost LevelK.

 

Příběh modrého tygra ožije také díky dětským výhercům kreativní soutěžeHledá se modrý tygr Janu Musilovi, Marii Sotonové a Adamu Točíkovi a dětem ze třídy 4.A na ZŠ Bosonožská v Brně. Soutěž vyhlásili tvůrci filmu Modrý tygr společně s Českou televizí před začátkem české distribuce, soutěžící v ní měli vytvořit svůj vlastní komiksový příběh modrého tygra. Vítězové budou pozváni do televizního vysílání pořadu Planeta Yó, zúčastní se workshopu animace, kde spolu s tvůrci z filmu své příběhy zanimují. Jejich filmy z workshopu pak bude možné zhlédnout na webových stránkách www.modrytygr.cz nebo přímo na obrazovkách České televize. Autoři dalších dvaceti nejlepších příběhůpak zíkají věcné ceny.

 

Soutěž otevřená jak jednotlivcům, tak základním školám, probíhala do 5. března. Na webových stránkách filmu si soutěžící stáhli pracovní list, do jehož šesti políček měli nakreslit svůj vlastní komiksový příběh o Modrém tygrovi. Zúčastnilo se jí celkem 446 základních škol a do soutěže tak bylo zasláno celkem patnáct tisíc kreslených příběhů. Vítěze vybrala pětičlenná porota v čele s režiséremPetrem Oukropcem, zasedl v ní také například výtvarník a autor knižní předlohy Juraj Horváth„Zájem o soutěž mě těší, chtěli jsme v dětech podpořit kreativitu a představivost a vtáhnout je do příběhu, a to se evidentně povedlo,“říká režisér Petr Oukropec.„Modrého tygra tak čeká další dobrodružství, příběh nekončí,“dodává režisér

 

Film Modrý tygr pro děti a jejich rodiče, který vypráví o kouzelné botanické zahradě uprostřed města, v níž žijí kamarádi Johanka a Matyáš mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla, si odbyl svou premiéru 23. února a nyní je možné ho stále vidět v českých kinech, kde ho doposud zhlédlo už padesát tisíc diváků.

 

Trailer:

httpv://www.youtube.com/watch?v=KeGjp1GB53U&feature=player_embedded