Poohlédnutí za zapadlými singly Vypsané FiXy

Vypsaná fixa je neobyčejná kapela, která brázdí již pomalu 10 let českou, klubovou a festivalovou scénou. Dá se říci, že každý z nás zná minimálně popěvek nebo melodii od této legendární kapely. Před vydáním předposlední desky Fenomén měla Vypsaná fixa období chrlení skvělých singlů tak trochu jen tak do vzduchu. Byly to songy, které třeba zazněly v pozadí DVD Před náma jedeme my nebo je někdo nahrál foťákem na koncertě. Ty bystřejší z vás už asi zřejmě tuší, o čem mluvím.

Benzínka

V roce 2006 vydala Vypsaná Fixa svoje první DVD z Ostravského klubu V Fabric. Nadupaný klub, totální kotel a kamery mezi publikem, které dokonale zachycovaly skvělou atmosféru, zaručil prvnímu DVD Fixy velký úspěch. Kapela celý projekt pojmula poněkud jinak. Místo klasického rozklikávacího menu se jezdilo v autě po San Piego city a tu a tam člověk zabočil do slepých uliček, za kterými se skrýval bonus nebo píseň. V jednom bonusu byla zachycená i tzv. „benzínofílie“ při které hrál v pozadí melancholický singl Benzínka

Country 007

Před studivým albem Fenomén v roce 2007 se dostala na světlo internetu pecka s názvem Country 007. Když jí tenkrát natáčela slečna pod jménem „Libuszka“ asi netušila, že na youtube kanálu bude mít její video sledovanost přes 20 000. Country se stala na youtube velkým hitem a všichni doufali, že ji najdou na zvolna připravovaném Fenoménu, bohužel marně.

Japonská diskotéka

Už méně známý song,  který vznikl  jakožto  hymna festivalu ON THE ROAD 2008 (pořádá také Vypsaná fiXa). Píseň vypráví o atmosféře na Pardubických diskotékách a o tom, že Vypsaná fiXa je nemá příliš v lásce. Můžete jí slyšet i na koncertě, kde zazní v podobě zvukové zkoušky.

Myslím, že tyto singly jsou kvalitní a neměly by se stát záležitostí na jeden koncert. Bylo by skvělé, kdyby Fixa vyhrabala singly ze šuplíku a dostala je do nějaké reálné podoby. Podobně jako to udělala kapela Wohnout v roce 2005 když vydala Ep pod názvem Nevydáno. Snad se máme na co těšit.