Nesmíš to vzdát, vyzývá skupina FROM v novém singlu V SÍTI!

Kapela FROM, tedy Filip, Richard, Ondra a Martin má za sebou první úspěch se svým singlem Nebe. Teď přichází s druhým singlem V Síti, který se zabývá stále aktuálním problémem kyberšikany. Při natáčení klipu kluci spolupracovali s několika osobnostmi a společně apelují na mladé lidi, aby nad tématem přemýšleli.

 

Chytlavá melodie, romantický text a emotivní atmosféra pomalého songu V Síti má ještě další význam, který je už trochu temnější. Kapela se ho pokusila předat právě prostřednictvím videoklipu, který na konkrétním příběhu ukazuje, jak jednoduché je zneužití informací a hlavně důvěry, a kam až se mohou dostat věci, které sdílíme na síti.

 

Ke spolupráci na klipu si kluci pozvali talentovanou raperku Sharkass nebo herce Karla Heřmánka ml., a nechali rozehrát příběh dívky, která se pustí do komunikace s neznámým člověkem, aby pak své soukromé fotky našla na večírku, kde jsou všem pro smích.

 

“Může se to zdát jako banální téma, v době, kdy známe možná nebezpečí internetu. Zdánlivě. My jsme totiž přesvědčeni, že kyberšikana je pořád něco, o čem by se mělo mluvit hlavně mezi mladými lidmi. Podle statistik se totiž s šikanou v online světě setkala více než polovina dětí, a to je přeci hrozné,” vysvětluje Filip, frontman skupiny FROM a dodává: “Vytvořili jsme si paralelní světy, sdílíme své životy v anonymním prostředí, vedeme iluzorní přátelství a stáváme se závislými. A právě s dětmi je podle nás zásadní o tom mluvit, aby dokázaly rozlišit skutečný svět od toho bezejmenného virtuálního a aby si uvědomily, že nemůžou slepě důvěřovat kdekomu.”

 

Produkci songu měl na starosti londýnský producent Jay Reynolds. V těchto dnech kluci pilně pracují na novém materiálu. Debutové album vyjde letos na jaře a bude obsahovat celkem 10 autorských songů.