KAŠPÁREK V ROHLÍKU MÁ NOVÉ BEJPYBANKOVÉ CÉDO A KEMOŠE

foto: archiv kapely

Kašpárkova banda má nového kemoše – vydavatelství Championship Music. A protože si padli náramně do noty, vyladili spolu třetí bejbypankové cédo Ten Halywůd. Léjdýs a džentlmen, milí bejbypankáčové, vítejte ve světě, kde je možné nevyrůst, čímkoliv se stát, kohokoliv potkat, cokoliv zažít. Stačí spustit promítačku vlastní představivosti a najít odvahu stát se hrdinou sci-fi, hororu, kovbojky nebo love story.


Třetí deska s názvem Ten Halywůd je na rozdíl od předchozích Kašpárkových počinů volně tematizovaná. Tvůrci pověřili sběratele a milovníka vymazlené muziky Mardošu (Tata bojs) funkcí „nultého dramaturga“, což je vůbec první užití takovéto funkce na světě. Mardoša sestavil imaginární kompilaci snů z různých hudebních kultů posledních třiceti let minulého století, která se stala počáteční hudební inspirací. Bratři Dušan a Tomáš Neuwerthové se ujali hudební produkce (za občasné hudební podpory Martina Horáčka) a s principálem Kašpárka v rohlíku Davidem Dvořákem začali sbírat a v různých tvůrčích dílnách tvořit materiál propojený motivem kouzelného světa filmů.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sBQQbcd8QEE

Ten Halywůd je protkaný filmovými žánry (love story, horor, western atd.) a tématy (hrdinové, kino, stars, konkrétní odkazy na filmy atd.), ale hlavně je, stejně jako film, imaginárním místem pro všemožné obyčejné i neobyčejné sny a touhy, které je podle autorů desky třeba neustále hledat a snažit se plnit, bez ohledu na věk. „Chce to jenodvahu zůstat malej navždycky. Nebát se šlápnout do kaluže, kdykoliv to je možný a má člověk chuť. Věk s tím nemá co dělat. Znám osmdesátiletý kluky i devítiletý důchodce,“ říká Kašpárek zasvěceně a hodí si do vlasů bodlák.

Staňte se spolu s Lenkou Dusilovou, Milanem Caisem (Tata bojs), Márdim (Vypsaná fixa), Honzou Kalinou (Sto zvířat), Robertem Nebřenským (Vltava), Jurou Hradilem (Tata bojs), Ondřejem Pečenkou, Jiřím Šponarem a v neposlední řadě s dětskými hrdiny (v deseti základních a dvou bonusových písních) skvělými fotbalisty, akvabelami, nadnárodními umělkyněmi, proleťte se vesmírným mezigalaktickým džípem, koncertujte v poli pro zajíce a srnky nebo si zastřílejte z praku.

Stylově filmový je také obal desky. CD je spolu s šedesátistránkovým bookletem uloženo v plechové kulaté krabici na film, ze které vyčuhuje kousek negativu. Součástí balení je sada nezbytných doplňků – samolepky s filmovými i nefilmovými postavami, placka s cenou Kašpárkovy akademie a samolepka pro označení automobilu s příslušenstvím ke Kašpárkově rohlíkové republice.

CD TEN HALYWŮD VYDÁVÁ CHAMPIONSHIP MUSIC.

DOPORUČENÁ CENA JE 299 KORUN.

 

O Kašpárkovi v rohlíku

Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích. Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních původních písniček pro děti a téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti. Kromě Bejbypank o.s. se na projektu podílí Jihočeské divadlo České Budějovice a Yinachi!

Více na www.bejbypank.cz