Jiří Orten v podání kapely KOFE-IN!

Poslední album formace Kofe-in – Dobré nebe, nabízí píseň Dívčí, jejíž text je zhudebněná báseň Jiřího Ortena ze sbírky Ohnice. Tuto skladbu se skupina rozhodla také ztvárnit ve svém novém ilustrovaném videu, na němž spolupracovala s výtvarnicí Kristýnou Krahulcovou a režisérem a animátorem Vladimírem Jaškem. Ortenova Dívčí tak ožívá v novém hávu po více než sedmdesáti letech.  Idnes.cz přinesl videoklip v premiéře.

 

Kapela Kofe-in si zakládá na kvalitně a profesionálně zpracovaných videích, tentokrát vsadila na originalitu v podání zfilmovaných kreseb. Jde o výrazný počin na hudebně-literárně-výtvarné scéně. „Dívčí představuje náš první kompletně animovaný videoklip. Akvarely Kristýny Krahulcové perfektně dokreslují melancholickou náladu písně a zároveň odkazuji k estetice naší oblíbené hororové pohádky Čarodějův učeň od Karla Zemana,“ přibližuje video frontman Jan Kunze.

Básník Jiří Orten je autorem textu, ale také inspirací k samotnému klipu, který částečně vychází i z jeho života. „Ve videoklipu se protíná několik příběhových rovin. Jedna z nich se týká pravdivého příběhu a osudu velkého českého básníka. Skutečná historie se tak v našem příběhu protíná s metaforickou básnickou fikcí,“ prozrazuje Jan Kunze. Videoklip zpracovaný technikou tzv. ploškové animace lze také vnímat jako poklonu tradici českého animovaného filmu.

 

Video k songu Dívčí je první vlaštovkou letošního roku, fanoušci se mohou těšit i na další klipy, které se skupina letos chystá vydat a na nový hudební materiál, na němž v současné době pracuje.

 

Více informací: facebook.com/KOFE-IN/; www.kofe-in.cz