ELÁN u příležitosti megakoncertu bilancuje a vydává 6CD box KAMARÁTI

Lahůdku pro všechny svoje příznivce připravila skupina ELÁN. Ještě před megakoncertem v Holíči 20. června vyjde 6CD box KAMARÁTI se všemi studiovými alby vydanými po návratu Vaša Patejdla nazpět do skupiny v roce 1996. Alba Hodina pravdy (1997), Elán 3000 (2002), Tretie oko (2003), Anjelská daň (2010) a poslední studiové album z loňského podzimu,  Živých nás nedostanú (2014), doplňuje jako naprostá novinka nikdy nevydané CD O život naživo. Na něm jsou zachyceny live záznamy z koncertů v Charkově z roku 1988 a v Bratislavě z roku 1993. Ty se sice odehrály bez Patejdlovy účasti, ale za to s jeho autorským vkladem, a vydání si zaslouží i díky autentickému zachycení tamní fantastické atmosféry a skvělým živým verzím hitů jako jsou Valiace sa kamene, Mláďatá, Tuláci v podchodoch ad.

 

„Hrajeme spolu dlouho a natočili jsme spoustu výborných písní. Mnohé z nich jsou v tomto boxu i se zajímavým live záznamem jako bonus,“ říká k vydání Jožo Ráž, „Jsem rád, že jsem si v minulosti dělal záznamy z našich koncertů, ze kterých teď nabízíme malý výběr,“ dodává Jano Baláž.

 

 

„Super, že se tímto počinem vydává zpráva o fungování Elánu od mého návratu, tedy od roku 1996. Je to taková 3. republika. Je zajímavé porovnat vývoj kapely i vzhledem k těžkému období, kterým prošla hlavně po roce 1999 po Jožově nehodě, kdy to vypadalo, že Elán opravdu skončí. Ale opak je pravdou. Spíš nás to nakoplo,“ komentuje období, které box pokrývá, Vašo Patejdl.