Dolls in the Factory slaví výročí

Populární frýdecko-místecká kapela Dolls in the Factory letos slaví desáté výročí vydání desky Statues, kterou nazpíval ještě jejich původní zpěvák Mirai Navrátil. Při té příležitosti se album rozhodli oficiálně vydat na všech streamovacích platformách jako “10th Anniversary edition”.

Album vychází s původním zvukem, bude ale navíc jako bonus obsahovat dva živé zvukové záznamy z klubového koncertu z roku 2022. Skupina zároveň představuje svého nového člena – kytaristu Petra Hrušu z kapely Coincidence. Po mnohaměsíčním hledání se tak Dolls in the Factory cítí kompletní a plní síly a už nic jim nebrání začít plnohodnotně pracovat na natáčení nové desky. Na připravovaném albu bude devět zbrusu nových autorských písní, na produkci nahrávky se bude podílet i Šimon Bílý z kapely Mirai.

BIO – DOLLS IN THE FACTORY:

Čtveřice Dolls in the Factory z Frýdku-Místku funguje od roku 2011. Vydala EP Hurricane (2012) a album Statues (2013). Jejich píseň Believe zazněla ve filmu Křídla Vánoc (2013) v hlavní roli s Richardem Krajčem, se songem Change the World se zase Dolls in the Factory dostali do čela hitparády populárního rádia RockZone. Na počátku v sestavě figuroval i Mirai Navrátil, který se o tři roky později vydal jinou cestou. Po dalších personálních změnách se kapela v roce 2018 ustálila v následujícím složení: Vojtěch Václav Švanda (zpěv), Martin Velička (basová kytara), Ondřej Pavelka (kytara, doprovodné vokály) a Daniel Burek (bicí). V této nové sestavě mají na svém kontě čtyřpísňové EP Phoenix (2021). První singl z tohoto EP, Stop for a minute již má na Youtube přes 400 tisíc zhlédnutí a mimo jiné dosáhl úspěchu v hitparádě Očko Chart , kde se držel po dobu 5 týdnů na předních příčkách a Ve výročních cenách Očko Chart 2021 se v rámci českých kapel umístila na prvním místě (celkově na čtvrtém). Seven parts of the rain překonal dvě stě tisíc zhlédnutí a ve výročních cenách Očko Chart 2021 se umístila na celkovém jedenáctém místě a posluchači rádia Géčka svými hlasy poslali song na první příčku v hitparádě tohoto rádia. Léto roku 2022 pak kapela strávila na koncertních pódiích a vydala videoklip k singlu Never let it break you down, který na youtube atakuje hranici 200 tisíc zhlédnutí a také tento klip sklidil úspěch v hitparádě Óčko chart a držel se po dobu 5 týdnů na předních příčkách. V roce 2022 došlo k změně na postu kytaristy a Ondřeje Pavelku nahradil Petr Hruša. V současné době se kapela věnuje natáčení první plnohodnotné desky v nové sestavě.